Dziewięcioro uczniów z poziomu klas I – II reprezentowało naszą szkołę w II etapie Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr.
Dziewięcioro uczniów z poziomu klas I – II reprezentowało naszą szkołę w II etapie Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr.
Dnia 9 maja uczniowie klasy 4e zaprosili nauczycieli i swoich rodziców na prezentację projektu pt. "Baśniowy wieczór teatralny".
Aktorzy samodzielnie napisali scenariusze, zadbali o kostiumy, scenografię, światło, oprawę muzyczną. Wszystko to wymagało współpracy w zespole!
Klasa 4c podsumowała projekt TELEWIZJA BEZ TAJEMNIC, nagrywając dziennikarskie śledztwo w sprawie istnienia złotej rybki oraz sztukę teatralną humorystycznej wersji baśni o Kopciuszku.
Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję kampanii społeczno-edukacyjnej Rowerowy Maj, która zachęca do wyrabiania dobrych i zdrowych nawyków transportowych.
Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych, aby codziennie docierali do swoich placówek w sposób aktywny - na rowerze, deskorolce, rolkach, wrotkach lub hulajnodze (z wyłączeniem hulajnóg elektrycznych).
Zakładamy, że dystans, który mają przejechać uczniowie to co najmniej 500 metrów, natomiast przedszkolaki 300 metrów. Może to być dla rodziców idealna okazja, by zostawić samochód w garażu i pokonać aktywnie z dzieckiem całą drogę lub przynajmniej jej część - gdy odległość nie pozwala na całkowitą rezygnację z 4 kółek.
W zamian za aktywną podróż uczestnicy kl. 0 - 3 otrzymują dwie naklejki: jedną do rowerowego dzienniczka, drugą na wspólny plakat. Uczestnicy klas 4-8 otrzymają jedną od wolontariuszy, którą należy wkleić do dzienniczka. Naklejka przydzielona w danym dniu obejmuje dojazd do szkoły i powrót do domu.
Najaktywniejsze klasy/grupy przedszkolne nagradzamy w formie wycieczek lub warsztatów. Aktywni uczestnicy także są wyróżniani - otrzymują zniżki i darmowe wejściówki do partnerujących kampanii centrów rozrywki i edukacji.
Rowerowy Maj wpływa przede wszystkim na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych, wspiera samodzielność dzieci, promuje zdrowy styl życia i zasady zdrowej rywalizacji i gry fair play. Każda rowerowa aktywność zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej, jak i klasowej. Dążenie do wspólnego celu zacieśnia relacje między uczniami, wzmacnia koleżeństwo i umiejętności pracy zespołowej.
Aby dzieci mogły aktywnie i bezpiecznie uczestniczyć w Rowerowym Maju, konieczne jest ich właściwe przygotowanie oraz wspieranie ich zaangażowania.
Rola rodziców/opiekunów jest więc kluczowa w powodzeniu kampanii. To na Was spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Sprawny jednoślad, wspólne wybranie najbezpieczniejszej drogi do szkoły i przejechanie trasy, omówienie zasad uczestnictwa w ruchu drogowym, to podstawa. Niemniej ważna jest sama postawa dorosłych. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy - najlepiej, gdy przykład idzie z góry, a nawyki transportowe kształtują się u dzieci przez modelowanie.
Informator dla rodzica aktywnego dziecka można przeczytać pod adresem: kliknij
Zachęcamy do zapoznania się z panelem informacyjnym dla Rodziców i Opiekunów, w którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii oraz zasad bezpiecznego uczestnictwa: kliknij na Państwa zaangażowanie i życzymy pięknego, aktywnego Rowerowego Maja.
Tytuł laureata Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego w roku szkolnym 2023/2024 zdobył uczeń klasy 8d Konstanty Rygiel.
Aktualności dotyczace rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2024/2025
Jak co roku z okazji Dnia Ziemi organizujemy dzielnicowy konkurs “Zabawka lub gra z surowców wtórnych”. Jest to dla nas, Przyjaciół Ziemi, czas wyjątkowy.
Konkurs adresowany jest do dzieci uczestniczących w zajęciach terapii logopedycznej w przedszkolach i szkołach na terenie dzielnicy Białołęka.
Poradnia
Psychologiczno-Pedagogiczna nr 21
ul. Marywilska 44 / gabinet 5/
ul. Ostródzka 144 / gabinet 4 i gabinet 11/
ZAPRASZA
na bezpłatne konsultacje indywidualne w zakresie poradnictwa edukacyjno-zawodowego w formie:
· rozmowy doradczej;
· określenia predyspozycji zawodowych (ankiety, testy);
· planowania kariery szkolno-zawodowej;
· opracowywania indywidualnego planu działania w zakresie dalszej edukacji i wyboru zawodu;
· oferty szkół średnich i wyższych.
Dyżury 3 doradców zawodowych :
Poniedziałek - 14.00 - 19.00 - ul. Marywilska 44
Wtorek - 15.00 - 19.00 - ul. Ostródzka 144
Wtorek - 15.00 - 19.00 - ul. Marywilska 44
Środa - 13.00 - 18.00 - ul. Marywilska 44
Środa - 13.00 - 19.00 - ul. Ostródzka 144
Czwartek - 09.00 - 14.00 - ul. Marywilska 44
Piątek - 12.00 - 18.00 - ul. Marywilska 44
Sobota - 08.00 - 13.00 - ul. Marywilska 44
Zapisy przez sekretariat / 22/ 814 10 61 do 62
Zespół wspomagający zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Niepełnosprawni sportowcy".
Uczestnik konkursu ma za zadanie wykonanie jednej pracy plastycznej o tematyce: „Niepełnosprawni sporotwcy”. Czekamy na ciekawe wzory, kolory i techniki wykonania pracy 🙂
Powered by aSc EduPage