• Zbiórka elektrośmieci

• W dniach 1 i 4 marca od godz. 7.30 do godz. 19.00 w naszej szkole organizujemy zbiórkę elektrośmieci w ramach udziału w ogólnopolskim programie – Moje miasto bez elektrośmieci!

• 193 rocznica bitwy pod Białołęką

• W czasie powstania listopadowego 24 i 25 lutego 1831 roku na terenie Białołęki rozegrała się zwycięska bitwa między wojskami polskimi a rosyjskimi.
            W 193 rocznicę tej bitwy odbyła się uroczystość złożenia wieńców pod głazem upamiętniającym.
        • „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” w interpretacji kl. 5e

• Po omówieniu lektury „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa uczniowie kl. 5e przygotowali w grupach własną interpretację fragmentów książki. Dzięki ich kreatywności mieliśmy przegląd różnych form: scenka – dzieci w domu państwa Bobrów, makieta – spotkanie Łucji z panem Tumnusem, pudełko – powrót Aslana i lapbook.
        • „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

• Klasa 4a z radością podjęła wyzwanie odegrania scen z lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” Janusza Christy. Uczniowie na zajęciach stworzyli scenariusze, a w domach przygotowali stroje i rekwizyty. Zadbali o elementy scenografii.
        • „Balladyna”

• Uczniowie kl. 7e odegrali sceny z lektury „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Zobaczyliśmy powrót Balladyny, Aliny i ich matki z pola, wizytę Kirkora w ich chacie, zbieranie malin i powrót Balladyny z dzbanem pełnym owoców.
        • Wywiady z bohaterami lektury „Opowieść wigilijna”

• Klasa 6c przygotowała wywiady z bohaterami lektury „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Do studia zaprosili Scrooge’a, który opowiadał o swojej przemianie oraz Duchy, które uzmysłowiły mu, że nie warto żyć tylko dla siebie.
        • kl. 4a w Teatrze Narodowym

• Klasa 4a interesuje się teatrem, dlatego wybrała się na wycieczkę do Teatru Narodowego w Warszawie na lekcję „Za kulisami”. Zwiedziliśmy teatr, poznaliśmy jego twórców- dawnych i współczesnych, historię teatru od XVIII w. do dzisiaj, zobaczyliśmy scenę i widownię z perspektywy aktora, dowiedzieliśmy się na czym polega praca ludzi, którzy współtworzą spektakle.
        • PODRÓŻ DOOKOŁA SŁOŃCA

• Uczniowie klasy  2a, 2c i 3a dzięki Wydziałowi Kultury dla Dzielnic Białołęka mogli uczestniczyć w  spektaklu teatralnym Teatru Kamienica o Mikołaju Koperniku pt. Podróż dookoła Słońca  w BOŚ przy ul. Van Gogha.
        • Hanna Kalinowska - luty 2024

• Szkolna Galeria Autorska zaprasza na wystawę Hanny Kalinowskiej, uczennicy klasy szóstej. Jej prace to wnikliwe, rysunkowe studium portretu. Inspiracją są postacie ze świata muzyki.
        • Koło plastyczne klas 5 październik 2023

• Zapraszamy do naszej październikowej galerii, gdzie prezentujemy prace: Anieli, Oli, Julii, Zlaty, Ani, Olka, Alka i Pawła. Tematem obrazów była wąsatka - mały ptaszek mieszkający w trzcinach.
        • SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

• Jeśli chcesz dołączyć w nasze szeregi to przyjdź i zobacz jak wielka społeczność tworzymy. Zagospodarujemy Twój wolny czas tak, żebyś zrobił coś dla innych.
            Pamiętaj, że dobro wraca.
        • Siatkarskie emocje za nami!

• W dniach 13-14 oraz 15-16 lutego w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w siatkówce dziewcząt i chłopców w kat. dzieci w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w bieżącym roku szkolnym.
        • MIŁOŚĆ niejedno ma imię

• W dniach 12-16.02.2024 r. w naszej szkolnej bibliotece obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Dzień ten, wpisał się już na stałe w harmonogram bibliotecznych imprez. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.
        • Walentynki

• Walentynki to nie tylko święto zakochanych, to też okazja do sprawienia radości drugiej osobie. W naszej szkole to był bardzo radosny dzień.
        • Bal karnawałowy w klasach I - III

• W klasach I – III odbyły się bale karnawałowe. Sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe krainy pełne wróżek, księżniczek, rycerzy i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek.

• Jan Kochanowski - instagramer

• Gdyby Jan Kochanowski żył, prowadziłby z powodzeniem profil na Instagramie o tematyce lifestylowej☺ W końcu o życiu wiedział naprawdę dużo, a swoje poglądy i porady wyraził we fraszkach i w pieśniach.