• Kompetencje na start w Szkole Podstawowej nr 314

• W piątek 21 października w Białołęckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące realizację projektów edukacyjnych. Dzielnica Białołęka wraz z Małym Inżynierem oraz Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera przez ostatnie dwa lata zrealizowały wspólnie 8 projektów o łącznej wartości ponad 3,5 mln zł służących rozwojowi kompetencji kluczowych Uczniów i Uczennic Białołęckich Szkół Podstawowych. Prawie 3 mln złotych przeznaczone na realizację projektów to dofinansowanie uzyskane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza szkoła jako jedna z 8 białołęckich szkół uczestniczyła w piątkowym wydarzeniu. Na spotkaniu uczniowie szkół objętych wsparciem w ramach projektów zaprezentowali zdobyte umiejętności. Na scenie zobaczyć mogliśmy zaskakujące eksperymenty, przedstawienia, występy taneczno-teatralne. Maria Skłodowska-Curie i Albert Einstein prowadzący uroczystość zaprosili również na niezapomniany pokaz w wykonaniu Małego Inżyniera - na scenie zadymiło, podłoga zapłonęła, a woda zamieniła się w sok z gumi jagód.

Poniżej link do artykułu Fundacji Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera oraz zdjęć z uroczystości.

• 6c i 7d aktywnie i na wesoło

• Dnia 21 października br. klasy 6c i 7d wybrały Pole Biwakowe ChillZone – miejsce, w którym aktywność fizyczna połączona była z nutką niespiesznego odpoczynku w cieniu drzew przy pięknym słońcu. Pogoda nam dopisała, był ciepły, jesienny dzień...
        • Pola Nadziei SP 314

• Uczniowie naszej szkoły i wolontariusze zasadzili żonkile, które na wiosnę zostaną rozdane rodzicom i uczniom za symboliczny datek, przeznaczony na działalność Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej.
        • Europejski Dzień Języków

• Europejski Dzień Języków w naszej szkole 26 września, już po raz kolejny, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty obrazujące poszczególne języki.
          • Hospicjum Domowe

• W ramach corocznej akcji na rzecz Hospicjum Domowego, wolontariusze będą zbierali do puszek dobrowolne datki na rzecz hospicjum.
        • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek! W tym nasz 314 –stka!

• Europejski Tydzień Sportu - Aktywna Przerwa

• W ubiegłym tygodniu [23-30.09.2022r.] nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

• Rodzinny, Klasowy Dzień Sportu

• Każdy zdaje sobie sprawę, jak ważny jest sport w życiu wszystkich osób. W wieku szkolnym kształtuje charaktery oraz pomaga w budowaniu relacji społecznych, a w wieku starszym w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Z okazji Narodowego Dnia Sportu (18.09.2022r.), uczniowie 6c i 7d, zorganizowali rodzinny, klasowy dzień sportu, który odbył się w sobotę 17 września bieżącego roku w Lesie Choszczówka. W tym dniu oprócz naszej aktywności fizycznej liczył się również czas spędzony wspólnie z rodziną, nawiązanie nowych znajomości, rozbudzenie zainteresowań sportowych... Kto wie, być może to właśnie dzięki takim działaniom narodzi się nowy talent, który będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, ale najpierw naszą 314 -tkę!
        •  Międzynarodowy Dzień Kropki
          • Międzynarodowy Dzień Kropki

•  Międzynarodowy Dzień Kropki - 15 września - to wielkie święto kreatywności, które co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa.
          • Sala gimnastyczna w nowej odsłonie

• „ … Biegać, skakać, latać, pływać,
                      w tańcu, w ruchu wypoczywać… ”

Podczas gdy nasi uczniowie wypoczywali na wakacjach, szkoła szykowała się aktywnie na ich przyjęcie aby w jej podwojach mogli nadal aktywnie spędzać czas.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Izabeli Ziątek – Wiceburmistrz, zajmującej się białołecką oświatą, nasza sala gimnastyczna zyskała nowy wygląd. Na mocy ustawy Lex Deweloper stare panele zostały wymienione na nowoczesną, bezpieczną nawierzchnię syntetyczną, cieszącą również oczy nowymi kolorami, ściany zostały pomalowane a sektory sali oddzielone zostały nową kotarą.

Mamy nadzieję, że uczniom spodobała się nowa, powakacyjna odsłona naszej sali gimnastycznej .

ADMINISTRACJA SZKOŁY