• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

• W klasie 1c zostały przeprowadzone zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. W tym dniu dzieci ubrały się na zielono, ponieważ kolor ten symbolizuje życzliwość.
        • ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI, Bank Żywności SOS w Warszawie

• Szkolni Wolontariusze już kolejny raz aktywnie wspierali akcję zbierania żywności w wyznaczonych sklepach.
            Dzięki zaangażowaniu, wytrwałości i chęci pomagania w czasie akcji zebrano ponad 21 ton żywności to wstępne szacunki wyniku Świątecznej Zbiórki Żywności.
            W magazynie wciąż trwają prace przy sortowaniu i pakowaniu paczek.

• Zapraszamy do corocznej akcji w ramach Mikołajek.
            Podziel się czymś słodkim lub żywnością z długim terminem ważności.
        • Paczuszka dla maluszka

• Szkolne Koło Wolontariatu
            zaprasza do udziału w kolejnej edycji akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowanej przez Fundację Małych Stópek.
            Zbieramy do 4 grudnia do 20 grudnia.

Zatrzymaj się na chwilę i pochyl nad potrzebami tych najbardziej potrzebujących.

• SZLACHETNA PACZKA

• Śpieszymy z informacją, że pierwszy raz w historii naszej szkoły włączamy się w Szlachetną Paczkę w roli Darczyńcy!

Zapraszamy Was do dołączenia i wspólnego przygotowania pomocy dla Pani AMELII z RODZINĄ.

• Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w koszykówce dziewcząt

• W piątek 1 grudnia br. zakończyły się zawody o mistrzostwo Dzielnicy Białołęka w Koszykówce dziewcząt w kategorii „Dzieci”. 11 drużyn ze Szkół Podstawowych nr.: 344, 110, 355, 154, 366, 342, 112, 361, 356, 368 i 314 rywalizowało o tytuł najlepszej białołęckiej drużyny szkolnej. Zawody odbyły się w hali BOS przy Szkole Podstawowej nr 344.
        • Zbiórka elektrośmieci

• 30 listopada i 1 grudnia od godz. 7.30 do godz. 19.00 w naszej szkole organizujemy zbiórkę elektrośmieci w ramach Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci!
        • II miejsce w warszawskim konkursie plastycznym

• Z radością informujemy, że nasza uczennica z klasy 7B PATRYCJA MIZIELSKA zdobyła II miejsce w warszawskim konkursie: "Książka Artystyczna", organizowanym przez Multimedialną Bibliotekę w dzielnicy Mokotów.
        • Dzień Białej Laski

• W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Białej Laski. Z tej okazji poprowadzono lekcję otwartą, na której uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonują osoby Niewidome oraz poznali zasady savoir vivre’u wobec tych osób.

• Klasa 8d w Black Cat Escape Room

• W środę 29 listopada br. klasa 8d wybrała się na wycieczkę do miejsca, które idealnie oddało charakter zagadek w pokojach: Powstanie Warszawskie i Złoto Nazistów, mających wyjątkową scenografię, bogatą w udoskonalenia technologiczne.
        • SP 314 finalistą Szkoły Pełnej Aktywności!

• Aktywność fizyczną można realizować na różne sposoby. Klasa 6a wraz z wychowawcą p. Ewą Rękas-Jannasz i nauczycielem wychowania fizycznego p. Eweliną Kucharską miała tę możliwość po wygranych eliminacjach zawodów sportowych Szkoły Pełnej Aktywności. W dniach 21-24 listopada br. w AZS COSA Ośrodek w Wilkasach odbył się ogólnopolski finał z udziałem sześciu szkół podstawowych z: Opola, Rzeszowa, Olsztyna, Wrocławia, Woli Przybysławskiej i Warszawy.
        • Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece

• 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty, miły w dotyku, chętnie przytulany przez naszych milusińskich. Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia, który towarzyszy dzieciom w świecie beztroskiej zabawy. Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej gościliśmy dzieci z zerówki wraz ze swoimi misiami.