• ECOKONKURS do 14 maja!!!

• Ekologiczny konkurs charytatywny dla uczniów placówek oświatowych
            Drodzy Rodzice i Uczniowie SKW zachęca do udziału w zbiórce

Wiosna to czas porządków w naszych domach:) szafach:)
        • AKCJA ŻONKILE

• Uczniowie i wychowawcy naszej szkoły kolejny raz przyłączyli się do akcji organizowanej przez Muzeum Polin.
        • Dzień Ziemi

• W ramach obchodów Dnia Ziemi nasi szkolni wolontariusze wraz z mieszkańcami i innymi wolontariuszami z Białołęckich szkół posadzili ok. 700 drzew na terenie Choszczówki .
        • Wyniki dzielnicowego konkursu "Zabawka lub gra z surowców wtórnych"

• Jak co roku z okazji obchodów święta "Dnia ziemi" zorganizowany został, przez naszą szkołę, ekologiczny konkurs na zabawkę lub grę z surowców wtórnych. Mam przyjemność zaprezentować Państwu laureatów i ich prace.

Wyniki dzielnicowego konkursu "Zabawka lub gra z surowców wtórnych"

klasy I-III

I.   miejsce Stanisław Sitkowski SP. nr 257

II.  miejsce Oliwka Krzemińska SP. nr 314

III. miejsce Maria Papis SP. nr 314

wyr. Klaudia Kubś SP.nr 355

wyr. Jurek Niemojewski SP. nr 257

wyr. Kaja Zhiznevska SP. 314 nr

klasy IV- VIII

I.   miejsce Mikołaj Janiszewski SP. nr 355

II.  miejsce Halina Kamińska SP. nr 314

III. miejsce Inga Zhiznevska SP. nr 314

wyr. Zofia Filipek SP. nr 355

Serdecznie gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 kwietnia o godz. 10.45 na dużej sali gimnastycznej, podczas organizacji obchodów związanych ze świętem szkoły.

• Konkurs Kaligraficzny dla klas 1- etap szkolny

• W czwartek 13 kwietnia 2023 r. odbył się konkurs kaligraficzny przeznaczony dla klas I „Mistrz Kaligrafii”.
            Wychowawcy klas według regulaminu konkursu wyznaczyli po 3-4 uczestników ze swojej klasy na podstawie zeszytów uczniów.

• Kongres Pamięci Narodowej – PGE Narodowy

• Uczniowie klasy 2a mogli zobaczyć, że historia mówi przez pokolenia, łączy tradycję z nowoczesnością i istnieje w świadomości Polaków pomimo różnic pokoleniowych.

Poznali historię „Misia Wojtka” w formie spektaklu teatralnego. Zobaczyli niedźwiedzia Wojtka, który był żołnierzem 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Przygarnięty jako mały niedźwiadek przeszedł z armią polską cały szlak bojowy z Iranu przez Irak, Syrię, Palestynę, Egipt aż do Włoch, gdzie brał czynny udział w walce.

Edukatorzy IPN zaprosili również uczniów w Edukacyjną Podróż Historyczną, dzięki której mogli zobaczyć sprzęt wojskowy, zagrać w gry strategiczno-historyczne.

To było wyjątkowe wydarzenie przybliżające historię naszego kraju.

Joanna Cichocka

• Sprzątanie nagrobków

• Tuż przed Triduum Paschalnym nasi szkolni Wolontariusze razem z innymi Białołęckimi szkołami i Stowarzyszeniem Razem dla Białołeki  posprzątali zabytkowe nagrobki na Cmentarzu Tarchomiskim.
        • Szanowni Państwo,

• W związku z nieobecnością pracownika przeprowadzającego dzieci na przejściu dla pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przechodzeniu dzieci przez jezdnię.

• Akcja Leśne Duszki Sprzątają Puszki

• Mimo deszczu, śniegu i wiatru wolontariat Szkoły Podstawowe nr 314 im. Przyjaciół Ziemi zaangażował się w sobotnią akcję zorganizowaną przez uczennice XLI LO im Joachima Lelewela.

• PALEMKA WIELKANOCNA

• Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji. Nasza społeczność zawsze wspiera nasze działania tak więc liczymy na Was.