• Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariusza jest inicjatywą młodych ludzi, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne oraz kulturalne.

Podstawowym celem Szkolnego Klubu Wolontariusza jest rozwijanie wśród młodzieży postaw otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, zapoznanie z ideą wolontariatu i przygotowanie do pracy wolontariusza.

Najważniejszymi zadaniami wolontariatu szkolnego jest podejmowanie działań pomocowych na rzecz niepełnosprawnych, chorych, samotnych, niesienie pomocy rówieśnikom szkolnym w trudnych sytuacjach, promocja życia bez uzależnień i wspieranie działań mających na celu walkę z głodem i innymi problemami współczesnego świata.

Najważniejsze inicjatywy podejmowane w roku szkolnym 2023/2024:

• zbiórki żywności i odzieży;
          • zbiórki monet o niskim nominale Góra grosza;
          • zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska;
          • przedstawienia  i kiermasze charytatywne;
          • wykonywanie kartek świątecznych;
          • zbieranie zużytych pojemników po tuszu do drukarek;
          • udział w WOŚP;
          • pomoc uczniowska w odrabianiu zadań domowych.

Opiekun SKW
          Joanna Cichocka