• Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece

• 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty, miły w dotyku, chętnie przytulany przez naszych milusińskich. Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia, który towarzyszy dzieciom w świecie beztroskiej zabawy. Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej gościliśmy dzieci z zerówki wraz ze swoimi misiami.
        • Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

• Zaangażowaliśmy się jako szkoła w kampanię edukacyjno-charytatywną, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży.
            Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów.

• ,,Akademia pana Kleksa” w interpretacji kl. 4a

• Klasa 4a odgrywała wybrane sceny z ,,Akademii pana Kleksa’’ Jana Brzechwy. Każda z grup prezentowała, wylosowane wcześniej, fragmenty lektury. Uczniowie Akademii: odkryli tajemnice szpaka Mateusza, gotowali z panem Kleksem smaczne potrawy, pokazywali mu swoje sny na lusterkach, uczyli się kleksografii, poznali nowych uczniów przyprowadzonych przez golarza Filipa.
        • Ogólnopolski Finał Szkoły Pełnej Aktywności

• TRZY – JEDEN – CZTERY to nasze zwycięskie numery!

Tak uczniowie klasy 6a głośno żegnali szkołę, ale tylko na kilka dni, wyruszając w drogę na Finał Szkoły Pełnej Aktywności, który rozpoczyna się 21 listopada w AZS COSA Ośrodek w Wilkasach.

• Paczuszka dla maluszka

• W tym roku szkolnym szkolne koło wolontariatu SP 314 również dołączyło do akcj „Paczuszka dla maluszka”.
            To już 11 edycja bożonarodzeniowej zbiórki organizowanej przez Fundację Małych Stópek.

• MŁODZI W AKCJI ,,Kto działa nie błądzi!"

• Drodzy Wolontariusze uczestniczymy w projekcie w ramach Młodzi w Akcji+. Chciałabym Was bardzo serdecznie zaprosić na Ogólnopolski Festiwal Internetowy, który jest kolejnym etapem działań dla uczestników Młodzi w akcji - projekt dla nauczyciela i Młodzi w akcji - projekt społeczny.
        • FESTIWAL WOLONTARIATU

• Z okazji Dnia Wolontariusza oraz Mikołajek szkolne koło wolontariatu SP 314 weźmie udział w wydarzeniu, w czasie którego drużyny z wielu warszawskich szkół zmierzą się podczas grywalizacji on-line!
        • Wioślarska Liga Mistrzów

• W piątek 17 listopada br. drużyna SP 314 składająca się z dwóch dziewcząt: Oliwii Bąk i Julii Guły oraz dwóch chłopców: Kamila Buczyńskiego i Pawła Pierzchały, zmagała się w ramach Wioślarskiej Ligi Mistrzów ze szkołami z całej Warszawy na ergometrach wioślarskich.
        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

• „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, gdzie kwitnie kreatywność i wyobraźnia” to tegoroczne hasło październikowych obchodów święta bibliotek. To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności.
        •  SP 314 trzyma kciuki za Bartka Borsuka na Mistrzostwach Świata w Tokio
          • SP 314 trzyma kciuki za Bartka Borsuka na Mistrzostwach Świata w Tokio

• SP 314 TRZYMA KCIUKI ZA BARTKA BORSUKA
            Największą pasją Bartka jest sport. Uczeń klasy 7c trenuje Karate Kyokushin w klubie Masters Dojo Warszawska Akademia Sztuk Walki Piotr Moczydłowski. Karate to nie tylko sztuka walki, to sport, który nauczył Bartka również dyscypliny, dążenia do celu i wiary w swoje możliwości. Obecnie Bartek trenuje codziennie i regularnie bierze udział w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.
        • Dołożyliśmy swoją cegiełkę :)

• Dokładnie 26 696,44 zł 💚 to bilans tegorocznej Kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Tarchomińskim. Nasi szkolni wolontariusze mogli aktywnie uczestniczyć w tej akcji.
        • Pola Nadziei - podziękowania

• Drodzy Darczyńcy,
            serdecznie dziękujemy w imieniu SKW za pieniążki, które znalazły się w puszkach wolontariuszy. W dniu dzisiejszym pieniążki zostały przeliczone. Udało się zebrać kwotę 1185 zł 38 gr. Pieniążki zostaną wpłacone jako darowizna na rzecz Hospicjum Domowego ul. Tykocińska w Warszawie.