• Światowy Dzień Drzewa

• Uczniowie klas I – III obchodzili Światowy Dzień Drzewa – celem tej akcji jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety oraz działań na rzecz ochrony i sadzenia drzew.
        • Speedcubing - pasja sportowa ucznia kl. 7d

• Adam Romanowski, uczeń klasy 7d, który podczas lekcji wychowania fizycznego będąc w niedyspozycji do aktywnego uczestnictwa w lekcji poprosił mnie o układanie kostki Rubika…

Zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu, którego Adam udzielił, aby podzielić się z nami swoją sportową pasją i tym samym zachęcić innych do spróbowania układania różnych kostek na czas.

• Pasowanie na Ucznia

• 13 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.
        • Zbiórka zniczy

• Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele
            serdecznie prosimy o wsparcie naszej akcji w dniach 11-20.10.2023 r.

• Wioślarski Tytan Warszawy

• W środę 11 października br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach dzielnicy Białołęka o miano Wioślarskiego Tytana Warszawy. Wydarzenie sportowe zorganizowane było przez Burmistrza Dzielnicy Białołęka oraz Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie. Zawody odbyły się w hali sportowej BOS przy ul. Światowida 56.
        • WOM - Indywidualne biegi

• W dniu 6 października 2023 r. na terenie Dzielnicy Ochota (tereny zielone SKRY WARSZAWA przy ul. Wawelskiej 5) odbyły się zawody finałowe LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach indywidualnych. W wydarzeniu sportowym brała udział reprezentacja naszej szkoły, która uplasowała się w pierwszej dziecięce najlepszych czasów podczas Mistrzostw Dzielnicy Białołęka w biegach indywidualnych.
        • Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023

• 314-stka została doceniona i otrzymała certyfikat za aktywny udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego oraz starania włożone w promocję aktywności fizycznej wśród dzieci.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Nasza 314-stka stała się częścią tej międzynarodowej inicjatywy.
        • Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w piłce ręcznej chłopców

• W piątek nasi uczniowie stanęli w szranki podczas Mistrzostw Dzielnicy Białołęka w piłkę ręczną chłopców w kategorii dzieci. Do zawodów zgłosiło się aż 12 białołęckich szkół podstawowych. Mimo ambitnej postawy naszych zawodników, „zarobionych” wielu siniaków, przeciwnicy w fazie grupowej okazali się zbyt mocni. Przegrane mecze z bardziej doświadczonymi szkołami w piłce ręcznej zamknęły nam drogę do ćwierćfinałów. A szóstka najlepszych drużyn ze szkół: 342, 154, 31, 356, 366, 231 będzie walczyła w poniedziałek – trzymamy za wszystkich kciuki, bo każdy mecz był na wysokim poziomie.
        • NASZA 314-STKA ZŁOTĄ SZKOŁĄ PEŁNĄ AKTYWNOŚCI

• Szkoła Pełna Aktywności to inicjatywa mająca na celu popularyzację aktywności wśród dzieci szkolnych. Dzięki tej przygodzie, reprezentacja uczniów klasy 6a, dnia 28 września br. miała okazję spędzić na sportowo wyjątkowy dzień na terenie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Do wspólnej rywalizacji zgłosiło się 36 szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Drużyny składały się z pięcioosobowej grupy klas 4-6. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Oliwia, Paweł, Dawid, Kacper, Kamil, a trenerką była p. E. Kucharska. Równocześnie zawody odbywają się w Opolu, Wrocławiu, Olsztynie, Rzeszowie i Lublinie, a finał akcji odbędzie się na Mazurach w terminie 21-24.11.2023r.
        • Europejski Tydzień Sportu - aktywna przerwa kl. 4

• W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 23-30.09.2023, którego celem jest promocja sportu i aktywności fizycznej w całej Europie pod hasłem #BeActive, dnia 25 września br. odbyła się aktywna przerwa dla klas czwartych poprowadzona przez p. Ewelinę Kucharską.