• Planeta Zabaw - informacje ogólne

• Szanowni Rodzice.

1. Świetlica jest czynna w godzinach 6:30-17:30. Rodzice zobowiązani są do przestrzegania tych godzin.
          2. Warunkiem przyjęcia ucznia do świetlicy jest prawidłowo wypełniona karta zgłoszenia podpisana przez obojga rodziców lub opiekunów prawnych.
          3. Świetlica klas 1 znajduje się w Rękawie w Sali 39.
          4. Świetlica klas 2, 3 i starszych znajduje się w szkole głównej na poziomie -1.
          5. Uczniowie klas 2, 3 na lekcje i do świetlicy wchodzą do szkoły głównym wejściem.
          6. Rodzice odbierają dzieci dzwoniąc wideofonem pod podany numer:
          • do świetlicy w Rękawie  dzwonimy pod wskazany numer przy wideofonie (wideofon przy wejściu do Rękawa)
          • w szkole głównej nr 1, 2 lub 3 (informacje będą aktualizowane danego dnia i wywieszane przy wideofonie, który znajduje się w przedsionku szkoły głównej po lewej stronie. Uczniowie przebywają w szkole głównej do 17:30.

Obiady:

1. Nauczyciele świetlicy zabierają dzieci na obiad przed i po lekcjach.
          2. Uczniowie, którzy chodzą na pierwszą zmianę jedzą obiad ze świetlicą po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
          • Jeżeli lekcje kończą się 11:30 – świetlica idzie na obiad o 11:50.
          • Jeżeli lekcje kończą się o 12:35 – świetlica idzie na obiad 12:55.
          1. Uczniowie, którzy chodzą na drugą zmianę idą na obiad przed lekcjami o 11:15.
          2. Proszę o uwzględnienie godzin obiadów podczas uzgadniania godzin zajęć dodatkowych np. dodatkowego języka angielskiego, tak aby była możliwość zjedzenia obiadu ze świetlicą.

Zajęcia świetlicowe.

1. Zajęcia w świetlicy prowadzone są zgodnie z harmonogramem pracy dostępnym na stronie świetlicy.
          2. W ramach pracy świetlicy organizowane są zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, origami, sportowe. Dla starszych klas trening umiejętności społecznych. Na zajęcia nie zapisujemy dzieci, gdyż są organizowane w ramach pracy świetlicy i uczestniczą w nich chętni uczniowie.
          3. Jeśli warunki pogodowe są korzystne przebywamy jak najczęściej na placu zabaw i boiskach szkolnych.

Zajęcia dodatkowe

1. Uczniowie uczęszczający na zajęcia dodatkowe (szkoły angielskiego, muzyczne czy sportowe) mogą być odbierani ze świetlicy tylko przez osoby upoważnione. Dlatego proszę o wypełnienie odpowiednich dokumentów umożliwiających odbiór dzieci przez wskazane przez Państwa osoby. Bez takiej zgody dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach kliknij tuyes

Odbiór dzieci.

1. Odbiór dziecka odbywa się przez wideofon.
          2. Rodzic oczekuje na przyjście dziecka w szatni.
          3. Uczeń może samodzielnie wracać do domu za zgodą rodziców. Zgoda musi być podpisana przez rodzica lub opiekuna prawnego, posiadać datę i godzinę wyjścia dziecka. Ważna jest informacja czy wyjście jest jednorazowe czy obowiązuje przez określony czas.
          4. Można wypisać stałe godziny wyjścia korzystając z druku zamieszczonego na stronie świetlicy kliknij tuyes
          5. Jeżeli w trakcie roku szkolnego zdecydują się Państwo na dopisanie do osób upoważnionych inne, można to zrobić na trzy sposoby: oczywiście bezpośrednio, wpis do dzienniczka lub poprzez Librusa pisząc do kierownika świetlicy Ilony Drop. Należy również określić czy upoważnienie jest jednorazowe czy stałe.
          6. Na telefoniczne prośby nie wypuszczamy uczniów.

Sprawy różne

1. Fundusz świetlicy – to dobrowolna składka na rzecz świetlicy. W ramach opłaty kupujemy materiały, gry sprzęt sportowy, zabawki jak również wodę do picia i kubki dla uczniów korzystających ze świetlicy. Dzięki tym funduszom możemy kupować nagrody na konkursy i motywować uczniów nagradzając ich drobnostkami. Od kilku lat kwota ta jest niezmienna i wynosi 15 zł. Numer konta jest na stronie świetlicy w zakładce kontakt.
          2. Prosimy o nieprzynoszenie przez uczniów do świetlicy cennych rzeczy.
          3. Wszelkie dodatkowe pytania możecie Państwo kierować przez librusa (Ilona Drop – kierownik świetlicy), drogą mailową ilona.drop@eduwarszawa.pl lub telefonicznie 22 811 40 07 wew. 143.
            W pierwszych dniach po rozpoczęciu roku będę w godzinach porannych pomagała dzieciom przy wejściu do Rękawa i w szatni, tam też postaram się udzielić dodatkowych informacji, których tu nie zawarłam.
          Kierownik świetlicy
          Ilona Drop