Strona główna
Najnowsze
Aktualności
Za nami finał XIV Dzielnicowego Logopedycznego Konkursu Plastycznego „Mój ulubiony wierszyk logopedyczny”
- 19.06.2026
Z radością informujemy o rozstrzygnięciu czternastej edycji Dzielnicowego Logopedycznego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Mój ulubiony wierszyk logopedyczny”. W tym roku w konkursie wzięło udział aż 95 dzieci z 10 przedszkoli i szkół na Białołęce. Zadaniem dzieci było przelanie na papier swoich ulubionych wierszyków, które ćwiczą poprawną mowę. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda praca zachwycała pomysłowością, pięknymi kolorami i była wykonana samodzielnie przez dzieci.
- Za nami finał XIV Dzielnicowego Logopedycznego Konkursu Plastycznego „Mój ulubiony wierszyk logopedyczny”: Czytaj więcej
Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki – zakończenie projektu
- 20.06.2026
Uczniowie klasy 3b zakończyli realizację ogólnopolskiego projektu „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”, wykonując ostatnie moduły: „Matematyka w przyrodzie” oraz „Matematyka w sporcie”.
- Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki – zakończenie projektu: Czytaj więcej
Znakomity występ reprezentacji naszej szkoły w XII Ogólnopolskim Finale „Edukacja przez Szachy w Szkole”!
- 19.06.2026
We wtorek, 16 czerwca 2026 roku, w warszawskim Centralnym Ośrodku Sportu - Torwar odbył się XII Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Wydarzenie to zgromadziło rekordową liczbę uczestników – na start zgłosiło się aż 927 młodych szachistów z klas I–III z całej Polski.
- Znakomity występ reprezentacji naszej szkoły w XII Ogólnopolskim Finale „Edukacja przez Szachy w Szkole”!: Czytaj więcej
Warsztaty z ochrony ludności dla mieszkańców Białołęki
- 18.06.2026
Zapraszamy mieszkańców Białołęki na warsztaty dotyczące ochrony ludności i obrony cywilnej. Spotkanie odbędzie się 21 czerwca 2026 r. w godz. 10:00 - 13:00 w siedzibie Urzędu Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197.
Warsztaty zostaną przeprowadzone przez instruktorów z 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej. W programie m.in.:
- Warsztaty z ochrony ludności dla mieszkańców Białołęki: Czytaj więcej
Wyniki V Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 314!
- 18.06.2026
W poniedziałek, 15 czerwca, w naszej szkole odbyło się wielkie święto królewskiej gry – V Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 314.
Do walki przy szachownicach stanęli uczniowie w trzech kategoriach wiekowych. Po kilku godzinach zaciętych, pełnych pasji i strategicznych przemyśleń partii, poznaliśmy tegorocznych mistrzów!
- Wyniki V Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 314!: Czytaj więcej
Przysłowiowe potyczki
- 18.06.2026
Rok szkolny zleciał nam jak z bicza strzelił i klasy 5 spotkały się na konkursie PRZYSŁOWIOWE POTYCZKI, aby udowodnić, że związki frazeologiczne i przysłowia nie są dla uczniów piętą Achillesa. Uczniowie, pracując w międzyklasowych zespołach, rozwiązywali zagadki, kalambury, rebusy, uwijali się jak pszczoły w ulu między stacjami zadaniowymi i wszyscy stanęli na wysokości zadania. A zwycięski zespól poczuł się jak w siódmym niebie i przede wszystkim potwierdził starą prawdę, że mądrej głowie dość dwie słowie.
- Przysłowiowe potyczki : Czytaj więcej
Dni Integracji w naszej szkole! ☀️
- 17.06.2026
W czerwcu w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dni Integracji. To wyjątkowe wydarzenie obfitowało w mnóstwo radości, uśmiechu oraz wspólnej zabawy, a piękna, słoneczna pogoda idealnie sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu. W ramach obchodów wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w wielu różnorodnych działaniach, które promowały współpracę i wzajemny szacunek.
- Dni Integracji w naszej szkole! ☀️: Czytaj więcej
INTEGRACJA w edukacji wczesnoszkolnej
- 17.06.2026
Uczniowie klas 2a, 3b i 3c uczestniczyli w pełnej atrakcji 2 dniowej wycieczce integracyjno-edukacyjnej. Podczas wspólnego wyjazdu nie zabrakło aktywności ruchowych, zabaw integracyjnych oraz emocjonującej Szalonej Olimpiady Międzyklasowej. Dzieci uczyły się także zasad bezpiecznego zachowania, współpracy w grupie oraz radzenia sobie z emocjami związanymi z wygraną i przegraną.
- INTEGRACJA w edukacji wczesnoszkolnej: Czytaj więcej
Spływ kajakowy
- 16.06.2026
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszenie Razem dla Białołęki oraz Fundacja AVE za zorganizowanie wspaniałego wydarzenia dla wolontariuszy białołęckich szkół i ich opiekunów.
Był to wspaniały czas dla młodzieży. Odbyło się wiele wspólnych rozmów.
- Spływ kajakowy: Czytaj więcej
Polak naprawdę ma essę!
- 16.06.2026
Uczniowie klas 5c, 6b oraz 6c wzięli udział w trzeciej odsłonie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Polak ma essę!”, który pokazał, że język polski może być przestrzenią twórczego działania, współpracy i odkrywania własnych możliwości.
- Polak naprawdę ma essę!: Czytaj więcej
📱👑 Kopciuszek w erze Internetu – teatralne przeżycia klasy 4b
- 16.06.2026
🎭 Dzisiaj klasa 4b odwiedziła Teatr Capitol, gdzie obejrzała musical „Kopciuszek XXI wieku”. ✨ Była to współczesna interpretacja znanej baśni Braci Grimm, poruszająca tematy bliskie młodym ludziom, takie jak media społecznościowe 📱, popularność w Internecie 🌐, hejt 🚫 oraz relacje rówieśnicze 🤝.
- 📱👑 Kopciuszek w erze Internetu – teatralne przeżycia klasy 4b: Czytaj więcej
Maja Płochocka i Agnieszka Romaniuk - kuratoryjny konkurs plastyczny - Polskie Noblistki
- 16.06.2026
W minionym miesiącu Maja Płochocka uczennica klasy 7d zdobyła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Polskie noblistki - źródło inspiracji". Maja wykonała świetną karykaturę Wisławy Szymborskiej. W tym samym konkursie, ale w młodszej grupie wiekowej III miejsce zdobyła Agnieszka Romaniuk z klasy 6e tworząc pracę dotyczącą Marii Curie - Skłodowskiej.
- Maja Płochocka i Agnieszka Romaniuk - kuratoryjny konkurs plastyczny - Polskie Noblistki: Czytaj więcej
„Trzymaj Formę!” w naszej szkole - zdrowe nawyki w kreatywnym wydaniu! 🌿
- 16.06.2026
Uczniowie klas siódmych z zaangażowaniem uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Trzymaj Formę!”, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, świadomego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej. W ramach projektu młodzież przygotowała kreatywne, przestrzenne prace edukacyjne, które w atrakcyjny sposób pokazywały, jak dbać o zdrowie na co dzień. Była to świetna okazja do nauki, współpracy i rozwijania wyobraźni.
- „Trzymaj Formę!” w naszej szkole - zdrowe nawyki w kreatywnym wydaniu! 🌿: Czytaj więcej
„Lekturowe szaleństwo” na języku polskim!
- 15.06.2026
Na lekcjach języka polskiego realizujemy wyjątkowy projekt edukacyjny „Lekturowe szaleństwo”, którego celem jest pokazanie, że lektury szkolne mogą inspirować, bawić i rozwijać kreatywność uczniów. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem odkrywają świat literatury!
- „Lekturowe szaleństwo” na języku polskim!: Czytaj więcej
Dzień Pustej Klasy w klasach I–III
- 15.06.2026
Sale lekcyjne opustoszały, a nauka przeniosła się na boisko szkolne i do pobliskiego parku. Uczniowie klas I–III naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Pustej Klasy – międzynarodowego święta, którego celem jest zachęcanie do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu oraz budowania bliskiej relacji z naturą.
- Dzień Pustej Klasy w klasach I–III: Czytaj więcej
Mistrz Krajobrazów Polski – konkurs geograficzny dla klas 5
- 14.06.2026
12 czerwca odbył się szkolny konkurs geograficzny „Mistrz Krajobrazów Polski”, w którym udział wzięli uczniowie klas piątych. Celem wydarzenia było utrwalenie wiedzy na temat krajobrazów Polski oraz rozwijanie zainteresowań geograficznych.
- Mistrz Krajobrazów Polski – konkurs geograficzny dla klas 5: Czytaj więcej
Natalia Pilatowska - Nagroda Główna w Mazowieckim konkursie plastycznym
- 13.06.2026
W minionym miesiącu uczennica naszej szkoły Natalia Pilatowska z klasy 7 c zdobyła główną nagrodę w mazowieckim konkursie plastycznym organizowanym przez Liceum Plastyczne na Smoczej. Temat konkursu brzmiał: "Mam tak samo jak ty miasto moje a w nim..."
- Natalia Pilatowska - Nagroda Główna w Mazowieckim konkursie plastycznym: Czytaj więcej
Dziękuje.My!
- 13.06.2026
🌷 Klasa 4b składa serdeczne podziękowania Rodzicom za wsparcie, zaangażowanie i życzliwość okazywane przez cały rok szkolny. 💙
- Dziękuje.My! : Czytaj więcej
4 klasa oczami dzieci
- 13.06.2026
📖 🎒 Uczniowie klasy 4b spotkali się z młodszymi koleżankami i kolegami z klas 3a, 3b, 3c oraz 3d, aby podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką w klasie czwartej. Podczas spotkania opowiadali o realizowanych projektach, szkolnych przedmiotach oraz sposobach spędzania czasu podczas przerw. Mówili także o tym, jak organizują naukę, rozwijają swoje zainteresowania i godzą obowiązki szkolne z zajęciami dodatkowymi.
- 4 klasa oczami dzieci: Czytaj więcej
Moc w drugim śniadaniu - podsumowanie projektu
- 13.06.2026
W ramach Dnia Pustej Klasy podsumowaliśmy dziś projekt realizowany w klasach czwartych Moc w drugim śniadaniu. Była to doskonała okazja do wspólnej integracji oraz wymiany doświadczeń związanych ze zdrowym odżywianiem.
- Moc w drugim śniadaniu - podsumowanie projektu: Czytaj więcej