• OGÓLNOPOLSKI SZACHOWY KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

• Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na najciekawszą pracę literacką lub plastyczną o tematyce szachowej i nawiązującej do symboliki lokalnej. Konkurs ma charakter ogólnopolski, z kategorią warszawską. Realizowany jest w ramach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” – „WARS i SAWA grają w szachy”.

Dwie części konkursowe, do wyboru:

- część literacka
                 - część plastyczna

Kto może wziąć udział w konkursie?

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, uczestniczący w prowadzonych w szkole zajęciach szachowych, w tym dotychczasowi i obecni uczestnicy projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” – „WARS i SAWA grają w szachy”.

Grupy konkursowe:

1. klasy I-III szkół podstawowych,
                2. klasy IV-VI szkół podstawowych,
                3. klasy VII-VIII szkół podstawowych.

Regulamin oraz niezbędne oświadczenia w załącznikach poniżej. Prace składamy do P. Anny Oreckiej oraz P. Wiktorii Waleckiej (s.36/37) do 10 kwietnia 2024r.

Do pracy proszę dołączyć karteczkę z danymi osobowymi wykonawcy:
            imieniem, nazwiskiem oraz klasą oraz wypełnione oświadczenie rodzica.

Zgoda na wykorzystanie wizerunku dziecka
            - Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

- Zal._2_RODO_Kaluzula_informacyjna_zgoda_

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

• KARTKA WIELKANOCNA

• Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie. Konkurs na najpiękniejszą kartkę został rozstrzygnięty, a wyniki zostały ogłoszone w dzienniku Librus.
        • Podziękowanie za zbiórkę elektroodpadów!

• Szanowni Państwo,
            bardzo dziękujemy za zaangażowanie podczas zbiórki elektrośmieci w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, której celem było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami.

• Innowacja pedagogiczna "Odetchnij"

• W tym roku szkolnym uczniowie klasy 1a biorą udział w zajęciach relaksacyjnych, które mają na celu nie tylko wyciszenie umysłu, ale także rozwój umiejętności radzenia sobie ze stresem.

• Dzień Kobiet w bibliotece

• 8 marca to niezwykłe święto. W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jednak nie zawsze tak było. Jego początki zaczęły się około 100 lat temu, kiedy kobiety postanowiły zawalczyć o większe prawa i równouprawnienie.

• Zaproszenie na spektakl dla dzieci pt. "Co ze świętami-Wielkanoc"

• Zapraszamy na spektakl dla dzieci pt. "Co ze świętami-Wielkanoc", który odbędzie się w dniu 16 marca o godzinie 12.00  w Szkole podstawowej nr. 356 przy ul. Głębockiej 66.   Spektakl muzyczny w pięknej scenografii to muzyczna opowieść o przyjaźni i rodzinie w pełnej śmiesznych sytuacji atmosferze.

Obsada: Zuzia: Agnieszka Mrozińska, Zając: Anna Głogowska, Kurczak żółtek:Tomasz Ciachorowski/Paweł Izdebski, Kurczak Piórek: Tomasz Błasiak/Patryk Cebulski/Krystian Kukułka

Wstęp wolny!

Prosimy o zabranie obuwia na zmianę. Zapraszamy!

• 8 marca w szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet.
            To wyjątkowy czas, kiedy chcemy podziękować naszym paniom za ich obecność i troskę, a także życzyć wszystkiego, co najlepsze.
        • Tydzień składanki i łamigłówki

• W dniach 4 – 8 marca 2024 r. odbył się „Tydzień składanki i łamigłówki”. Uczniowie klasy 1c są wśród 40 klas, którzy włączyli się ogólnopolskiej akcji. Organizatorami było Studenckie Koło Naukowe "Spotęgowani".
        • Tworzyć jak Picasso

• Kto z nas nie zna Pabla Picassa? Jego słynne kubistyczne martwe natury, czy późniejsze portrety, na stałe zapisały się nie tylko w kulturze Europy, ale i całego świata.
        • Zbiórka elektrośmieci

• W dniach 1 i 4 marca od godz. 7.30 do godz. 19.00 w naszej szkole organizujemy zbiórkę elektrośmieci w ramach udziału w ogólnopolskim programie – Moje miasto bez elektrośmieci!

• Program CUKIERKI - wczesna profilaktyka

• Uczniowie klasy 3a wzięli udział w realizacji programu Cukierki, poprowadzonego przez Panią
            Małgorzatę Ziędalską.
            Program przybliżył uczniom podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych.
            Założeniem programu było nauczenie dystansu do osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu.