• „Mała książka – wielki człowiek”

• 21.12.2023 18:03
          • Od kilku lat Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” obdarowuje najmłodszych czytelników i ich rodziców wyjątkowymi Wyprawkami Czytelniczymi.
          • Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. To największy tego typu projekt w Europie, realizowany od 2017 roku przez Instytut Książki.

W grudniu odwiedził naszą bibliotekę Mikołaj i obdarował uczniów klas pierwszych tą wyjątkową wyprawką czytelniczą w tym roku zatytułowaną „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek oraz przewodnikiem dla rodziców pierwszoklasisty pt. „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”. Pomocnica Mikołaja przeczytała jedno z opowiadań tego zbioru.

Książka pomóc ma najmłodszym uczniom w nauce czytania za sprawą ciekawych i sprawnie napisanych tekstów literackich.

Nauczycielki bibliotekarki