• Jesteśmy Szkołą Demokratyczną!!!

• 02.06.2017 09:15
        • W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski podjął wyzwanie zdobycia certyfikatu Szkoły Demokracji.

• Zgłaszając się do tego przedsięwzięcia zdawaliśmy sobie sprawę, że to nie łatwe zadanie. Aby uzyskać tytuł Szkoły Demokracji musieliśmy zaliczyć 7 kryteriów, z których relację umieszczaliśmy na platformie internetowej.

Przystępując do programu mogliśmy zweryfikować, jak funkcjonuje Samorząd Uczniowski i jak otwarta na działania młodzieży jest Nasza szkoła.

No i udało się. Dzięki staraniom uczniów, zaangażowaniu całego Grona Pedagogicznego oraz Dyrekcji zdobyliśmy Certyfikat Szkoły Demokracji!!!

W naszej drodze towarzyszył nam mentor z Centrum Edukacji Obywatelskiej, który po zakończeniu współpracy z Nami tak napisał:

„Przez ostatnie miesiące wykonaliście ogromną pracę za co chcę Wam mocno podziękować. Jesteście bardzo aktywną grupą i wraz z Waszą opiekunką, p. Katarzyną robicie fantastyczne rzeczy w szkole i poza nią. Czytanie Waszych relacji było dla mnie dużą przyjemnością. Szczególnie zapamiętam kapitalną tablicę z plakatami przedwyborczymi, akcję ważenia plecaków, "Tydzień Samorządności", super filmik z oceniania kształtującego, no i szkolne patio:) Liczę na to, że także dla Was udział w programie był pouczającą przygodą i nie stracicie zapału w kolejnych latach! Gratuluję uzyskania certyfikatu „Szkoły Demokracji” i życzę Wam powodzenia w kolejnych, wszelkich przedsięwzięciach.”

Rafał Opulski

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywne działania i liczymy, że to dopiero początek demokracji w 314!!!

Katarzyna Rylska