• Bezpieczne ferie zimowe 2020'

• 07.02.2020 23:15
        • Drodzy Uczniowie,
          Pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 już za nami.
        • Nauczyciele dokonali Waszych śródrocznych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych, a co za tym idzie, pora na zasłużony odpoczynek. Ale tylko BEZPIECZEŃSTWO  w czasie ferii oznacza wypoczynek.

Niech ten wspaniały czas ferii zimowych dostarczy Wam, Drodzy Uczniowie, niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie i cieszcie się nowymi przygodami nie zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które znajdziecie poniżej i nie zapominajcie o nich!

1. Hartowanie to dobry sposób na zapobieganie chorobom, nie należy ubierać się zbyt ciepło, aby uniknąć przegrzania i pamiętaj o codziennych spacerach - nawet w chłodne dni!
          2. Zabezpiecz skórę przed mrozem, smaruj ją specjalnym tłustym kremem.
          3. Dla lepszej widoczności na drodze pamietaj o odblaskowych elementach na ubraniu szczególnie wieczorową porą.
          4. Łyżwy to sport zarezerwowany dla lodowisk, nie służą do tego stawy ani jeziora czy rzeki!
          5. Hokej na ulicy? -Na pewno nie!
          6. Pamiętaj, że kierowcom zimą jest znacznie trudniej, mają wydłuzoną drogę hamowania!
          7. Na sankach i nartach pamiętaj o przepisach i zasadach bezpieczeństwa, brawura nie popłaca!
          8. Kulig za samochodem? Niemądre, niebezpieczne!
          9. Pamiętasz numery alarmowe? 112
          10. Spędzaj czas tylko w warunkach bezpiecznych!

Wracajcie cali i zadowoleni – drugi semestr już trwa!