• Podsumowanie zajęć Innowacji Pedagogicznej „Ruch, słuch, wzrok, mowa – podstawą uczenia się”.

• 22.06.2023 15:39
            • Galeria

W grupach wychowania przedszkolnego prowadzone były dodatkowe innowacyjne zajęcia specjalistyczne. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz przyczyniły się do osiągnięcia wielu sukcesów. Ulubione przez dzieci ćwiczenia wykonywane były zawsze z dużym zaangażowaniem.

Ruch dla uczenia się Move to Learn.

Ćwiczenia ruchowe utrwalające prawidłowe wzorce ruchowe, różnicowanie prawej i lewej strony oraz świadomość ciała.

Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne.

Ćwiczenia wzbudzały wiele radości i były inspiracją do kreatywnego wykorzystania możliwości ruchowych całego ciała. Ulubione zabawy: jedna osoba w ruchu, zajmij swoim ciałem jak najwięcej przestrzeni.

Zabawy słuchowe i słownikowe

To doskonałe ćwiczenia rozwijające percepcję słuchową, poprawiające koncentrację uwagi oraz bogacące słownictwo, były to m.in. wyszukiwanie słowa na podaną głoskę i wspólne tworzenie pajęczyny, pojedynek na słowa czy szukanie takich samych dźwięków.

Trening wiązania sznurówek.

Ćwiczenie motoryki małej kształtujące koordynację wzrokowo-ruchową oraz usprawniający palce.

Zajęcia innowacyjne wpłynęły pozytywnie na integrację zespołu klasowego oraz umiejętność współpracy w grupie. Dały możliwość zaprezentowania umiejętności ruchowych, ich doskonalenia oraz pokonywania trudności bez odczucia porażki. Rozwijanie funkcji wzrokowych, słuchowych i mowy przyczyni się z pewnością do osiągnięcia sukcesów edukacyjnych.

Logopedzi: Katarzyna Taciuch-Zając, Małgorzata Karasek

• Teatr Wariacje - "Kopciuszek"

• 20.06.2023 16:40
            • Galeria:-)

Wszystko dobre co się dobrze kończy. W tej bajce właśnie tak się dzieje. Samotna i zaniedbana dziewczynka przemienia się w piękną , szczęśliwą dziewczynę. G. Rossini skomponował operę “Kopciuszek”, aktorzy teatru przygotowali teatralną wariację, aby zachęcić dzieci do słuchania przepięknej klasycznej muzyki i śpiewu.
            • Koncert Filharmonii Narodowej - zeróweczki

• 20.06.2023 16:40
            • Galeria:-)

Dawno, dawno temu część mieszkańców dalekich Indii opuściła swoją ojczyznę i wyruszyła w trwającą tysiąc lat wędrówkę przez kraje Azji i Europy. Wędrowców wyróżniał wygląd, barwne stroje, sposób śpiewu i tańca, a także obyczaje. Co sprawiło, że wyruszyli w nieznane? Dokąd dotarli? Czy ich potomkowie nadal różnią się od mieszkańców naszego kontynentu? Czy tryb życia Romów bardzo się zmienił na przestrzeni wieków? Pełen energii koncert zespołu Cygańska Karawana! Wspólnie odkryliśmy świat cygańskiej kultury: muzykę, historię, zwyczaje i jedyne w swoim rodzaju opowieści.