• Siatkarskie emocje za nami!

• 18.02.2024 10:56
          • W dniach 13-14 oraz 15-16 lutego w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w siatkówce dziewcząt i chłopców w kat. dzieci w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w bieżącym roku szkolnym.
          • Do rywalizacji przystąpiło 10 szkół podstawowych: 31, 110, 257, 314, 342, 344, 356, 366, 367, 368. Uczennice i uczniowie białołęckich placówek grali w składach 4-osobowych, do dwóch wygranych setów, do 15 pkt. W końcowej rywalizacji dziewcząt najlepsze okazały się siatkarki z SP 356. Kolejne miejsca zajęły: SP 31 i SP 314. SP 366 zajęła 4 m-ce. W kategorii chłopców zwyciężyła SP 365, drugie miejsce po równej i pięknej walce zajęła SP 342, a 3 m-ce należało do SP 356. SP 31 zajęła 4 m-ce. Zwycięzcy rywalizacji dzielnicowej uzyskali awans do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Gratulujemy!

Reprezentacja SP 314 dziewcząt:
            smiley Klasa 6a: Rita, Julia, Liliana
            smiley Klasa 6f: Lea, Nina, Ala, Ania, Lena, Liliana
            smiley Klasa 5: Liliana

Reprezentacja SP 314 chłopców:
            smiley klasa 6a: Tymon, Kamil, Dawid, Kacper, Paweł
            smiley klasa 6f: Marcin, Łukasz, Jakub, Mikołaj
            smiley Klasa 7a: Sulaimon

trenerki: E. Kucharska, J. Wilińska

Zawody były doskonałą okazją do spotkania zawodników i nauczycieli z białołęckich szkół podstawowych i szerokim przeglądem siatkarek i siatkarzy w kat. “czwórek”. Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole, wydarzeniu towarzyszyła sportowa atmosfera w sali gimnastycznej, która dostarczyła kibicom oraz zawodnikom wiele wspaniałych emocji siatkarskich. Zawody to także doskonała zabawa i sportowa rywalizacja z najlepszymi drużynami. To prawdziwy test tego, na co nas naprawdę stać. Dziękujemy za świetny turniej i atmosferę! Dla drużyn należą się wielkie brawa i gratulacje.

Ewelina Kucharska