• Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

• 21.10.2020 12:25
        • W dniach 5-11 października 2020 r. obchodzony był w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań”.  W ramach podjętych przedsięwzięć uczniowie z wychowawcami wykonywali różnorakie zadania.
        • W klasach młodszych odbywało się czytanie książek, opowiadań lub wierszy przez nauczycieli i uczniów.  Uczniowie mogli pochwalić się swoimi ulubionymi książkami . W Dniu Uśmiechu na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się kartki z wybranymi przez uczniów dowcipami. Na informatyce powstawały fascynujące projekty śmiesznych emotek . Był też Dzień Gier Planszowych, który okazał się najbardziej twórczym. Uczniowie klas drugich, trzecich i siódmych tworzyli swoje ciekawe gry planszowe. Gry będą też służyły innym uczniom, którzy korzystają z zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. W klasach czwartych wychowawcy wprowadzili element gier planszowych na lekcjach wychowania fizycznego. Uczniowie mogli zagrać w ciekawe gry w większym formacie. Było to dla nich nowe doświadczenie, bo tym razem to oni pełnili rolę pionków na planszy.

Bardzo dziękujemy za aktywne włączenie się w obchody tegorocznego święta.

Link do galerii

Terapeuci