Każdy dzień jest dobry do czytania Tolkiena, ale 25 marca mamy ku temu wyjątkową okazję. Jest to Światowy Dzień Czytania Tolkiena i tego dnia mają swoje święto fani literatury tolkienowskiej i miłośnicy filmów Petera Jacksona.
My też obchodziliśmy ten dzień.
Dzień Czytania Tolkiena
JESIEŃ 2024
Zapraszamy Państwa do obejrzenia prac uczniów klas 2 i 3 koła plastycznego, jakie powstały na przestrzeni października, listopada i grudnia 2024. Nasi artyści to: Monika, Lena, Antek, Franek, Karolina, Zosia, Wiktoria, Ewa, Olga, Hania, Asia, Henryk i Emilka.
ROWEROWY MAJ AKTYWNIE I PRZEPISOWO. SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ
W imieniu Zespołu Rowerowego Maja oraz Straży Miejskiej m.st. Warszawy zapraszamy na spotkanie dotyczące między innymi najważniejszych przepisów i zasad bezpieczeństwa istotnych podczas jazdy na rowerze i urządzeniach wspomagających ruch (hulajnogi tradycyjne, rolki, deskorolka, wrotki).
Spotkanie jest dedykowane rodzicom, opiekunom prawnym, nauczycielom oraz uczestnikom kampanii.
Będzie podzielone na dwie części:
- informacyjną na temat Rowerowego Maja, którą poprowadzą miejskie koordynatorki kampanii i przypomną najważniejsze zasady udziału w kampanii (jakich sprzętów można używać w trakcie kampanii, jaki jest minimalny dystans do aktywnego przejechania, jakie są terminy i zasady dołączenia do akcji) oraz zasady realizacji nagród indywidualnych na podstawie dzienniczków rowerowych
- edukacyjną, którą poprowadzi Pan Hubert Dobrzyński, edukator stołecznej Straży Miejskiej i opowie o przepisach regulujących jazdę na rowerze, hulajnodze, o karcie rowerowej, możliwościach jazdy rowerem po chodniku, obowiązkowym wyposażeniu roweru i o wielu innych sprawach związanych z aktywnymi dojazdami.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams, w czwartek, 3.04.2025 r.
Rozpocznie się o godzinie 17.00 częścią informacyjną o kampanii, natomiast od godziny 17.30 spotkanie poprowadzi edukator warszawskiej Straży Miejskiej.
Link do spotkania: bit.ly/RM-przepisowo KLIKNIJ
Spotkanie to świetna okazja, by przypomnieć sobie zarówno najważniejsze zasady kampanii, jak i bezpiecznego korzystania z aktywnych środków transportu, zarówno przez najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.
POWITANIE WIOSNY
Uczniowie klasy 1a przy współpracy z rodzicami wykonali wiosenne nasadzenia.
Mali ogrodnicy wspaniale poradzili sobie z sadzeniem wiosennych kwiatów. Teraz klasowe parapety każdego dnia będą przypominały, że jest już WIOSNA.
Yana Aniskevich - marzec 2025
Od 24.03 w holu głównym szkoły można obejrzeć wystawę prac Yany Aniskevich. Mimo młodego wieku (Yana jest uczennicą piątej klasy), jej akwarele prezentują się bardzo dojrzale. Nasza artystka uczęszcza na dodatkowe zajęcia z rysunku i malarstwa od trzech lat. Z uwagą będziemy śledzić jej dalsze postępy. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Kartka Wielkanocna dla podopiecznych Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek
Wolontariusze we wtorkowy wieczór spotkali się na warsztatach celem wykonania pięknych wielkanocnych kartek. Kartki będę dołączone do wielkanocnych paczek.
Dzięki wspaniałej pracy wolontariuszy i wsparciu Rady Rodziców SP 314 powstały wyjątkowe kartki.
Koło Przyrodnicze
Uczniowie klas pierwszych na zajęciach przyrodniczych powitali wiosnę wysiewając do mini szklarni nasionka z których wyrosną sadzonki do szkolnego ogródka.
Powtórzenie przed E8 dla klas 8
25 marca odbyło się czwarte spotkanie z cyklu Powtórzenie przed E8 dla klas 8.
Reprezentanci poszczególnych klas mierzyli się tym razem z materiałem z rozdziału 5, 6 oraz 7 repetytorium. Pytania dotyczyły głównie strony biernej oraz czasów przyszłych, bo to zagadnienia, z którymi ósmoklasiści mają sporo trudności.
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy dzień wiosny wcale nie musi być nudny. W naszej szkole tego dnia można było wykazać się kreatywnością i przynieść zawartość plecaka... bez plecaka. Karton, walizka, transporter dla zwierzaka, garnek, koszyk sklepowy, chlebak, a nawet czaprak to tylko niektóre pomysły uczniów i uczennic. Plecaki mają niezłą konkurencję.
Gliniane cudeńka
W marcu uczniowie klas 2b i 2d gościli panie z Muzeum Archeologicznego. Panie opowiedziały im o tym, jak ludzie lepili naczynia z gliny, kiedy jeszcze nie powstało koło garncarskie. Potem same wykonały naczynia dowolnego, wcześniej zaplanowanego kształtu.
Dzieci świetnie bawiły się, a efekty ich pracy są widoczne na zdjęciach.
Sprzątanie Świata
W sobotnie przedpołudnie wolontariusze SP 314 brali udział w akcji zorganizowaniej przez Dzielnicę Białołęka. Posprzątaliśmy Park Wisniewo!
Dziękujemy wszystkim obecnym wolontariuszom za aktywny udział.
BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III
Karnawał to zgodnie z tradycją czas zabaw, balów maskowych, radości i wspólnej rozrywki. W naszej szkole również dochowano tradycji i spędzono ten czas na wspaniałej zabawie. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami.
Radość dzieci jest najważniejsza!
Surrealistyczne wizje
W klasach siódmych omawialiśmy surrealizm i malarstwo Salvadora Dali. Tematem prac surrealistów były marzenia senne, podświadomość, element przypadku. Wyjściową naszych prac była plama a resztę podpowiedziała wyobraźnia. Agnieszka Pojedyńska
Dzień Św. Patryka
17 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Św. Patryka. Obchody były wyjątkowe, bo zaprosiliśmy do wspólnej zabawy wszystkie klasy na poziomie 4-8. Imprezę przygotowała klasa 8c.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 21 - oferta konsultacji i warsztatów
Konkurs "Kolorowa Skarpetka”
Zespół wspierający serdecznie zaprasza uczniów klas 0-8 do udziału w konkursie "Kolorowa Skarpetka”.
“Tydzień składanki i łamigłówki” w klasie 2c
W dniach 10 – 14 marca 2025 r. odbył się „Tydzień składanki i łamigłówki”.
Uczniowie klasy 2c po raz drugi włączyli się do ogólnopolskiej akcji, zorganizowanej przez Studenckie Koło Naukowe "Spotęgowani".
„Balladyna” w interpretacji uczennic z kl. 7c
Uczennice kl. 7c odegrały wybrane sceny z lektury „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Wcieliły się z role: Balladyny, Fon Kostryna, Filona, Wdowy, lekarza i kanclerza. Zobaczyliśmy główną bohaterkę w roli królowej, która wysłuchuje poddanych i wydaje sądy. Skazuje w ten sposób samą siebie na śmierć.
„Quo vadis” w interpretacji uczniów kl. 8e
Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 8e zaprezentowali wybrane sceny z lektury „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
Wiem, co jem
Uczniowie klas drugich zakończyli zajęcia w ramach realizacji projektu „Wiem, co jem”.
Archiwum Aktualności