Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy
- Dnia 8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który rozpoczyna nam “Tydzień Bibliotek” w całej Polsce. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Biblioteka - miejsce na czasie”. Jest to wspaniała okazja do promocji czytelnictwa, zachęcania wszystkich do odwiedzania bibliotek oraz bliższego poznania pracy bibliotekarza. Najstarsze wzmianki o tym zawodzie pojawiają się już w starożytności. Już wtedy szkolono kapłanów, aby opiekowali się glinianymi tabliczkami, pokrytymi pismem klinowym. Zawód bibliotekarza pojawił się w VIII w. p.e.
Czas podsumowań!
Akcja "Podziel się rośliną"
Szanowni Państwo i Drodzy Uczniowie,
"Podziel się rośliną" - to akcja w naszej szkole.
Celem zbiórki jest zgromadzenie roślin, sadzonek kwiatów, warzyw, truskawek i ziół
do szkolnego ogrodu.
Zbiórka odbędzie się w dniach 20 - 21 maja.
PIKNIK RODZINNY
Dziękujemy Związkowi Dużych Rodzin 3 Plus za możliwość wsparcia tak wspaniałej lokalnej inicjatywy. Nasi szkolni wolontariusze rzetelnie sędziowali oraz przeprowadzali liczne konkurencje. Kolejny raz wolontariusze SP 314 pokazali, że trzeba tylko chcieć:)
Podsumowanie projektu “Ile sekretów kryje złotówka?” z udziałem klasy 1c
Z okazji setnej rocznicy uchwalenia złotego walutą narodową klasa 1c wzięła udział w projekcie edukacyjnym “Ile sekretów kryje złotówka”. Zadania projektowe były wykonywane w pierwszym półroczu roku szkolnego, a pomysłodawcą i organizatorem było Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.
Miniciti, to miasteczko edukacyjne w którym rządzą dzieci! Tym razem klasa 3a:)
Uczniowie otrzymali niesamowity prezent od swoich rodziców. Mieli czas na zabawę i naukę przez doświadczanie!
APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy w 1791 roku tę konstytucję, dla ratowania Rzeczypospolitej, stworzyli.
Wycieczka do Łodzi - kl. 4a i kl. 6c
9 maja 2024 r. kl. 4a i 6c wybrały się na całodniową wycieczkę do Łodzi. Już sama jazda autokarem sprawiła wiele radości. W ramach przewidzianych atrakcji podziwialiśmy egzotyczne zwierzęta w ZOO i Orientarium, a następnie udaliśmy się do Planetarium EC1 na seans pt. „Niezbadane Światy”.
Konkurs Matematyczny Puchacz Piotr - półfinał
Dziewięcioro uczniów z poziomu klas I – II reprezentowało naszą szkołę w II etapie Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr.
Baśniowy wieczór teatralny w klasie 4e
Dnia 9 maja uczniowie klasy 4e zaprosili nauczycieli i swoich rodziców na prezentację projektu pt. "Baśniowy wieczór teatralny".
Aktorzy samodzielnie napisali scenariusze, zadbali o kostiumy, scenografię, światło, oprawę muzyczną. Wszystko to wymagało współpracy w zespole!
Projekt TELEWIZJA BEZ TAJEMNIC
Klasa 4c podsumowała projekt TELEWIZJA BEZ TAJEMNIC, nagrywając dziennikarskie śledztwo w sprawie istnienia złotej rybki oraz sztukę teatralną humorystycznej wersji baśni o Kopciuszku.
Wszystkie drogi prowadzą na Białołękę
- W środowe przedpołudnie odbył się długo oczekiwany finał projektu edukacyjnego "Wszystkie drogi prowadzą na Białołękę". Uczniowie przez kwiecień i początek maja przygotowywali pomysły pod okiem swoich wychowawców i nauczycieli klas siódmych. Tematem przewodnim prac projektowych była nasza piękna Dzielnica Białołęka.
6 - 29 maja - Rowerowy Maj 2024
Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję kampanii społeczno-edukacyjnej Rowerowy Maj, która zachęca do wyrabiania dobrych i zdrowych nawyków transportowych.
Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych, aby codziennie docierali do swoich placówek w sposób aktywny - na rowerze, deskorolce, rolkach, wrotkach lub hulajnodze (z wyłączeniem hulajnóg elektrycznych).
Zakładamy, że dystans, który mają przejechać uczniowie to co najmniej 500 metrów, natomiast przedszkolaki 300 metrów. Może to być dla rodziców idealna okazja, by zostawić samochód w garażu i pokonać aktywnie z dzieckiem całą drogę lub przynajmniej jej część - gdy odległość nie pozwala na całkowitą rezygnację z 4 kółek.
W zamian za aktywną podróż uczestnicy kl. 0 - 3 otrzymują dwie naklejki: jedną do rowerowego dzienniczka, drugą na wspólny plakat. Uczestnicy klas 4-8 otrzymają jedną od wolontariuszy, którą należy wkleić do dzienniczka. Naklejka przydzielona w danym dniu obejmuje dojazd do szkoły i powrót do domu.
Najaktywniejsze klasy/grupy przedszkolne nagradzamy w formie wycieczek lub warsztatów. Aktywni uczestnicy także są wyróżniani - otrzymują zniżki i darmowe wejściówki do partnerujących kampanii centrów rozrywki i edukacji.
Rowerowy Maj wpływa przede wszystkim na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych, wspiera samodzielność dzieci, promuje zdrowy styl życia i zasady zdrowej rywalizacji i gry fair play. Każda rowerowa aktywność zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej, jak i klasowej. Dążenie do wspólnego celu zacieśnia relacje między uczniami, wzmacnia koleżeństwo i umiejętności pracy zespołowej.Aby dzieci mogły aktywnie i bezpiecznie uczestniczyć w Rowerowym Maju, konieczne jest ich właściwe przygotowanie oraz wspieranie ich zaangażowania.
Rola rodziców/opiekunów jest więc kluczowa w powodzeniu kampanii. To na Was spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Sprawny jednoślad, wspólne wybranie najbezpieczniejszej drogi do szkoły i przejechanie trasy, omówienie zasad uczestnictwa w ruchu drogowym, to podstawa. Niemniej ważna jest sama postawa dorosłych. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy - najlepiej, gdy przykład idzie z góry, a nawyki transportowe kształtują się u dzieci przez modelowanie.Informator dla rodzica aktywnego dziecka można przeczytać pod adresem: kliknij
Zachęcamy do zapoznania się z panelem informacyjnym dla Rodziców i Opiekunów, w którym można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii oraz zasad bezpiecznego uczestnictwa: kliknij na Państwa zaangażowanie i życzymy pięknego, aktywnego Rowerowego Maja.
Z wielką przyjemnością informujemy, że mamy laureata konkursu kuratoryjnego
Tytuł laureata Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego w roku szkolnym 2023/2024 zdobył uczeń klasy 8d Konstanty Rygiel.
Informacje dla ósmoklasistów
Aktualności dotyczace rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2024/2025
Wyniki dzielnicowego konkursu “Zabawka lub gra z surowców wtórnych”
Jak co roku z okazji Dnia Ziemi organizujemy dzielnicowy konkurs “Zabawka lub gra z surowców wtórnych”. Jest to dla nas, Przyjaciół Ziemi, czas wyjątkowy.
GRY MATEMATYCZNE
- ,,Dotknąć matematyki"
Kto powiedział, że matematyka jest trudna i nudna?
9 obrazów dla 9-latka
- Tematem kolejnego spotkania był PEJZAŻ – obserwujemy świat wokół nas.
Uczniowie klas 3 zapoznali się z tematem pejzażu w sztuce, weduta – pejzaż miejski, etapami powstawania kompozycji pejzażowej, przestrzeni, kolorów i kształtów w dziele malarskim.
MALI OGRODNICY
- Podsumowanie działu dotyczącego roślin to świetna okazja do sprawdzenia się w roli ogrodnika.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
- 20 kwietnia nasi szkolni wolontariusze wzięli udział w kolejnej akcji, której celem było posprzątanie terenów naszej dzielnicy w ramach akcji Sprzątanie Świata.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie