• Dzień Pluszowego Misia

• Dnia 25 listopada bieżącego roku uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Ta zupełnie wyjątkowa zabawka przez długi czas jest dla dzieci prawdziwym przyjacielem, a dla dorosłych często wspomnieniem, wzruszającą pamiątką na całe życie.
        • Lena Śmiechowska - listopad 2021

•  Drodzy Państwo miło mi poinformować, że w naszej Szkolnej Galerii Autorskiej prezentujemy kolejną w tym roku szkolnym wystawę. Tym razem prace uczennicy klasy piątej - Leny Śmiechowskiej.
        • Szkoła do hymnu

• Uczniowie klas I – III  w dniu 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 przystąpili do akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
        • Wymarzona wolność

• Czym jest dla Ciebie wolność? O jakiej Polsce marzysz? Pytania te zadaliśmy naszym uczniom. Ich odpowiedzi zamieściliśmy w filmie stworzonym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Fakt to na tyle oczywisty, że u większości nie wzbudza on żadnych większych emocji czy głębszych przemyśleń. Ot, kolejny dzień wolny. Chłodny listopadowy czwartek, który najlepiej jest leniwie spędzić w ciepłym domu.

W SP314 idziemy na przekór tym oziębłym trendom! W grupie kilkunastu uczennic i uczniów z klas V-VIII rozpaliliśmy nasze serca i rozpostarliśmy skrzydła marzeń, by wyjaśnić światu, jak niesamowitym szczęściem jest życie w wolnym i niepodległym państwie.

Jeżeli więc sądzicie, że istnienie wolnej i niepodległej Polski jest sprawą oczywistą, to mówimy Wam - nie jest! Niepodległość naszego państwa to efekt wielu nieprawdopodobnych przypadków i wielkiej pracy dawnych pokoleń. Dobry los i przodkowie dali nam ją, abyśmy mogli czuć się w niej wolni i abyśmy mogli w niej realizować nasze marzenia. Pomyślcie więc, czego tak właściwie pragniecie, gdy mówicie, że chcecie być wolnymi ludźmi? O czym marzycie, gdy myślicie o Polsce za 5, 10, 15, a może 100 lat?

Mamy nadzieję, że nasz film pokaże Wam, jak wiele było trzeba, by Polska mogła istnieć i pomoże Wam odpowiedzieć sobie na pytanie o jej przyszłość. Wszak każdy z Was, na swój sposób, będzie decydował o przyszłości naszej ojczyzny!

Zachęcamy do oglądania!

Radosnego Święta Niepodległości!

Marcin Kostecki

• Zmiana numeru telefonu zaufania

•  Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT “ TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY!”

• Uczniowie SP314 wzięli udział w Ogólnopolskim projekcie „Tydzień Uczniowskiej Supermocy” w którym wzięło udział  kilkaset placówek w całej Polsce.

W ramach projektu uczniowie mieli okazję  opowiedzieć o swoich mocnych stronach, talentach, zainteresowaniach.

• Pola Nadziei

• 20 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami posadzili cebulki żonkili na klombach przed szkołą. Wolontariusze wcześniej przygotowali grunt.