• Ogólnopolski DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA w bibliotece szkolnej pod hasłem: „CZYTANIE KSIĄŻEK – TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA”

• 14.10.2023 22:25
          • W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania - 29.09.23 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z uczniami kl.0, I i kl. II, zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy.
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Tradycją naszej szkolnej biblioteki stało się, że nauczyciele i uczniowie ze starszych klas czytają w tym dniu swoim młodszym kolegom.

W piątek na forum klasowym i przez szkolny radiowęzeł czytano między innymi przygody Hani Humorek czy bajkę pt.: „Żabi Król”. Bajka ta opowiadała o tym jak ważne jest dotrzymywanie danego słowa. Prezentowany w utworze świat był sprawiedliwy i rządzony według jednoznacznych reguł. Dzięki temu uczniowie szybko dostrzegli, że warto ich przestrzegać, być dobrym i uczciwym, bo takie zachowanie zawsze popłaca.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji czytelniczej serdecznie dziękujemy i zachęcamy do jak najczęstszego czytania w domowym zaciszu z najbliższymi, korzystając z księgozbioru naszej biblioteki. Dodatkowo z przyjemnością informujemy, że najbliższa akcja czytelnicza odbędzie się już w październiku.

Zachęcamy wszystkich uczniów, aby Dzień Głośnego Czytania, nie był tylko jednym dniem, ale codziennością w życiu młodego czytelnika.

Link do galerii