• Wyzwanie czytelnicze - KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ

• 13.02.2023 15:13
          • Drodzy Uczniowie!
            Biblioteka szkolna od stycznia 2023r.  zaprasza Was do udziału w wyzwaniu czytelniczym dotyczącym czytania 7 minut dziennie! Codziennie!

• Prezentujemy KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ czyli kalendarz z wyzwaniami czytelniczymi na każdy miesiąc.

Pobierz kalendarz

W wyzwaniach czytelniczych chodzi głównie o zabawę, wymianę doświadczeń, poznawanie nowych książek, sięganie po tytuły, których normalnie byśmy nie przeczytali. Dlatego podczas podejmowania wyzwania warto wybrać takie, które narzuca jakiś ciekawy klucz wyboru książek, a nie tylko ich ilość. Warto też zwrócić uwagę na pewną dyscyplinę, która wymusza systematyczne czytanie

Siedząc, leżąc, stojąc. W tramwaju, w poczekalni, w łóżku. Na głos, samemu sobie, dziecku. Czytaj przynajmniej 7 minut dziennie przez cały rok.

Udział w wyzwaniu może stanowić nie tylko dobrą zabawę, ale również być doskonałą okazją na wyjście ze strefy czytelniczego komfortu i otworzenie się na nowe gatunki literackie, nieznanych wcześniej autorów, czy całkowicie nową tematykę.

Osoby chętne zapraszamy do biblioteki po listę do zapisywania przeczytanych pozycji. Można je  też zapisywać na zwykłej kartce.

Im więcej przeczytanych książek, tym większa szansa zdobycia I miejsca.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy z Wyzwania Czytelniczego.

Uczniowie (na poziomie klas), którzy przeczytają największą ilość książek otrzymają nagrody.

Owocnego zaangażowania w czytanie.