• Pasowanie młodych czytelników

• 29.11.2022 18:21
          • W październiku w naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych  na czytelnika biblioteki szkolnej. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę i weszło już na stałe do kalendarza  bibliotecznych wydarzeń.

• Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zostali poddani „egzaminowi”. Na początku spotkania dowiedzieli się między innymi jak należy dbać o książkę, poznali regulamin i zasady funkcjonowania biblioteki, a w ramach zabawy rozwiązywali zagadki związane ze znanymi bajkami i baśniami, wierszami.

Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali pasowani największą książka z zasobów naszej biblioteki na czytelnika. Wszyscy otrzymali prezenty : zakładki do książek  i Wyprawki Czytelnicze ( ufundowane przez Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”), gazetkę przygotowaną przez starsze dzieci. Poza tym każda klasa otrzymała dyplom, regulamin czytelnika, prośby książki, które później pierwszoklasiści wkleili do swoich zeszytów.

Podsumowaniem uroczystości było wypożyczenie pierwszych książek z biblioteki.

Link do galerii

E.Korowaj