• Narodowe Święto  Odzyskania Niepodległości  w naszej bibliotece
          • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości w naszej bibliotece

• 23.11.2022 20:28
          • Rocznicę odzyskania niepodległości  można świętować na różne sposoby. Jednym z nich może być wspólne śpiewanie pieśni  patriotycznych i właśnie nasza biblioteka 10 listopada zaprosiła społeczność  naszej szkoły na długie przerwy na wspólne śpiewanie  pieśni patriotycznych pt. „Zaśpiewajmy niepodległej”. Tekst był wyświetlany na ekranie a  z głośników płynęły utwory ułatwiające wspólne śpiewanie.
          • Kolejnym punktem był quiz o Polsce sprawdzający wiedzę uczniów. Każda osoba losowała pytanie, miała czas na spokojne przeczytanie i zastanowienie się nad odpowiedzią. Następnie czytała pytanie na głos i jeśli wystąpiły wątpliwości omawialiśmy je na forum. To zadanie nie przysporzyło uczniom większych problemów. Następnie przeszliśmy do rozwiązywania krzyżówek i zagadek o Polsce. Z tym również dzieci poradziły sobie znakomicie. Hasła krzyżówek nawiązywały do odzyskania niepodległości przez Polskę.

Biblioteka szkolna zaprosiła również na wystawkę książek dotyczących historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem i wyróżnieniem tych, które dotyczą okresu walki o niepodległość, historii hymnu polskiego i symboli narodowych. W naszych zbiorach pokaźną  część zajmują książki o tematyce historycznej i patriotycznej. Dostępne i chętnie wypożyczane są książki z serii  "Ale historia...", czy "Ilustrowane dzieje Polski". Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

E.Korowaj