• Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

• 04.11.2022 09:18
          • Plan na udaną przerwę międzylekcyjną: ulubiona przekąska, rozmowa, gra. Nie tym razem! 19 października bowiem nasza szkoła wzięła udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.
          • Wydarzenie to realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W biciu rekordu wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz pracownicy szkoły. Podczas każdej przerwy uczniowie czytali ulubione książki, które albo przynieśli z domu, albo wypożyczyli z biblioteki szkolnej. Wydzielone zostały „Strefy czytania”, gdzie uczniowie mogli wygodnie czytać. Starsi koledzy czytali młodszym, czytano tez podczas lekcji w klasach.

Mamy nadzieję, że cele akcji takie jak promocja czytelnictwa wśród naszych uczniów, integracja środowiska lokalnego, pokazanie, że czytanie jest ciekawe, a przede wszystkim zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu zostały osiągnięte. Podążając za słowami polskiej poetki Wisławy Szymborskiej możemy stwierdzić, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Przerwa na czytanie- międzynarodowa akcja czytelnicza okazała się hitem wśród naszych uczniów.

To było piękne, radosne i kolorowe święto książki i czytelnictwa w naszej szkole.

Link do galerii

E.Korowaj