• Spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską

• 13.03.2022 14:47
          • W piątek 4 marca w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską. Autorką zbioru wierszy dla dzieci “Bajczytanki Pani Hanki”.
            Poetka zachwyciła się przygotowaną dekoracją, inspirowaną Jej wierszami. Wykonały ją dzieci z koła bibliotecznego.

• W spotkaniu wzięły udział klasy 0-2. Na powitanie gościa Franciszek z kl. 2c zaprezentował wiersz pt. “Felek kartofelek”. Podczas spotkania poetka zdradziła sekret, jak tworzy wiersze i skąd czerpie inspiracje na swoje utwory oraz jaka jest droga do pokonania od pomysłu  do czytelnika. Mocno zasłuchani i zainspirowani uczniowie stworzyli pod nadzorem Pani Niewiadomskiej swój własny wiersz pt. “Wesoła Szkoła”.

Autorka zaprezentowała dzieciom wybrane wiersze ze swojej książki “Bajczytanki Pani Hanki”. Uczniowie próbowali swoich sił w recytacji i układaniu rymów. Poezja Pani Niewiadomskiej jest radosna, żartobliwa i wesoła.

Każdy słuchacz otrzymał pamiątkową zakładkę do książki, a chętni uczniowie, mogli zakupić książkę z autografem autorki. Dzieci podziękowały poetce gromkimi brawami. Szkolna biblioteka wzbogaciła się o egzemplarz z wierszami poetki, opatrzony dedykacją i autografem.

Bardzo dziękujemy za pouczające i twórcze spotkanie z poezją.

Link do galerii

Elżbieta Korowaj