• 17.02.2022 19:28
          • Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Nasza biblioteka również o nich pamiętała. Tego dnia uczniowie naszej szkoły przynieśli swojego ukochanego pluszaka-honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm piosenek o misiach.

• Uczniowie klas zerowych gościli w Galerii Bajkowych Misiaków przygotowanej w naszej bibliotece. Uroczystość rozpoczęliśmy ciepłym powitaniem naszych milusińskich i ich maskotek oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki “Jestem niedźwiadek” ilustrowanej ruchem. W przystępny dla dzieci sposób przedstawiono historię święta Pluszowego Misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Dzieci bawiły się przy misiowych przebojach, odgadywały zagadki związane z misiami, układały puzzle z obrazkami misiowym, bohaterami bajek i książek, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Rysowały misia z zawiązanymi oczami, co sprawiło bardzo dużo radości. Zaprezentowano również różne tytuły książek o przygodach misia, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Dużo radości sprawiła także degustacja herbatników oblanych miodem.

Z okazji tego święta, uczennice z koła bibliotecznego czytały misiowe opowiadania w salach lekcyjnych.

Odbył się również konkurs na najpiękniejszego misia, a piękne prace ozdabiały wnętrze naszej biblioteki.

Link do galerii

Elżbieta Korowaj