• 11 listopada w szkolnej bibliotece

• 21.11.2021 13:10
          • Po 126 latach zaborów nasz kraj powrócił na mapę świata - odzyskał wolność i suwerenność.

• Biblioteka szkolna przyłączyła się do obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji przygotowana została gazetka ścienna oraz wystawa książek mówiących o naszej historii oraz sławnych ludziach. Wiersze i piosenki patriotyczne dekorowały naszą bibliotekę.

Uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych pt. Polska - moja Ojczyzna - opowieść o Białym Ptaku.

Opowieść o Orle wprowadziła słuchaczy w czasy zaborów i odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci w atlasach oglądały podział ziem polskich przez zaborców, porównywały jak zmieniał się nasz herb-godło na przestrzeni wieków. Rozmawiały o naszej Ojczyźnie, co oznacza dla nas dziś i jak możemy o Nią dbać. Uczniowie stworzyli również książeczki z ilustracjami. Można je obejrzeć w bibliotece szkolnej.

Uczniowie klas starszych rozwiązywali krzyżówki patriotyczne. Hasła dotyczyły dziejów Polski, ważnych wydarzeń z naszej historii oraz przywódców, władców i ludzi- patriotów, których imiona powinny pozostać w naszej pamięci. Ponadto uczniowie pisali co to jest patriotyzm w dzisiejszych czasach, za co kochają Polskę. Odpowiedzi te umieszczone były na tablicy i cieszyły się dużym powodzeniem .

Podczas przerw włączane były pieśni patriotyczne, a uczniowie mogli spróbować swoich sił w śpiewaniu tych utworów.

Elżbieta Korowaj