• DZIEŃ DRZEWA

• 25.10.2021 20:46
          • 10 października na całym świecie obchodzono Dzień Drzewa. Święto to zapoczątkował w 1872r. w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W tym dniu przypomnieliśmy sobie jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa.
          • Nasza szkoła i biblioteka również pamiętała o tym święcie. Tego dnia społeczność szkolna ubrała się na zielono. Odbywały się lekcje, podczas których uczniowie dowiadywali się co oznacza słowo dendrologia, samodzielnie rozróżniali drzewa po kształcie liścia i owocach. Poznawali rodzaje drzew. W bibliotece podczas przerw rozwiązywano krzyżówki , quizy, a na drzewku bibliotecznym wieszano karteczki z odpowiedziami na pytanie – co nam dają drzewa? Ci, którzy tego dnia wypożyczyli książkę dostawali piękne zakładki z drzewami. Klasy “O” były zaproszone do biblioteki na lekcje o drzewach gdzie złożyli przyrzeczenie “młodego ekologa”, że nigdy nie będą niszczyć drzew , łamać ich i zawsze będą dbać o przyrodę. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie są zagrożenia oraz co możemy zrobić dla ochrony drzew. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo. W klasach młodszych uczniowie wspólnie robili piękne, duże drzewa, a w klasach starszych odbyły się warsztaty plastyczne - las w słoiku. W bibliotece odbył się konkurs pt. “ Moje Magiczne Drzewo”. Wyniki konkursu zostały ogłoszone i zwycięzców zaproszono do biblioteki po odebranie nagród.

Elżbieta Korowaj