Ogłoszenia

          • Za nami finał XIV Dzielnicowego Logopedycznego Konkursu Plastycznego „Mój ulubiony wierszyk logopedyczny”

          • Z radością informujemy o rozstrzygnięciu czternastej edycji Dzielnicowego Logopedycznego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Mój ulubiony wierszyk logopedyczny”. W tym roku w konkursie wzięło udział aż 95 dzieci z 10 przedszkoli i szkół na Białołęce. Zadaniem dzieci było przelanie na papier swoich ulubionych wierszyków, które ćwiczą poprawną mowę. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda praca zachwycała pomysłowością, pięknymi kolorami i była wykonana samodzielnie przez dzieci.
             

          • Warsztaty z ochrony ludności dla mieszkańców Białołęki

          • Zapraszamy mieszkańców Białołęki na warsztaty dotyczące ochrony ludności i obrony cywilnej. Spotkanie odbędzie się 21 czerwca 2026 r. w godz. 10:00 - 13:00 w siedzibie Urzędu Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197.

            Warsztaty zostaną przeprowadzone przez instruktorów z 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wesołej. W programie m.in.:

            • sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze;
            • pierwsza pomoc i działania pomocowe;
            • przygotowanie do ewakuacji i przetrwania;
            • przygotowanie siebie i otoczenia na zagrożenia;
            • reagowanie na dezinformację i bezpieczeństwo w sieci.

            Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W warsztatach mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

            Zapisy na spotkanie prowadzone są mailowo olioc.scb@um.warszawa.pl oraz telefonicznie pod numerami telefonów 22 443 01 77, 22 443 11 82 (poniedziałek - piątek, w godz. 9.00 - 15.00).

            Serdecznie zapraszamy.

        • Wyniki V Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 314!
          • Wyniki V Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 314!

          • W poniedziałek, 15 czerwca, w naszej szkole odbyło się wielkie święto królewskiej gry – V Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 314.

            Do walki przy szachownicach stanęli uczniowie w trzech kategoriach wiekowych. Po kilku godzinach zaciętych, pełnych pasji i strategicznych przemyśleń partii, poznaliśmy tegorocznych mistrzów!

        • Przysłowiowe potyczki 
          • Przysłowiowe potyczki 

          • Rok szkolny zleciał nam jak z bicza strzelił i klasy 5 spotkały się na konkursie PRZYSŁOWIOWE POTYCZKI, aby udowodnić, że związki frazeologiczne i przysłowia nie są dla uczniów piętą Achillesa. Uczniowie, pracując w międzyklasowych zespołach, rozwiązywali zagadki, kalambury, rebusy, uwijali się jak pszczoły w ulu między stacjami zadaniowymi i wszyscy stanęli na wysokości zadania. A zwycięski zespól poczuł się jak w siódmym niebie i przede wszystkim potwierdził starą prawdę, że mądrej głowie dość dwie słowie.

        • Dni Integracji w naszej szkole! ☀️
          • Dni Integracji w naszej szkole! ☀️

          • W czerwcu w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dni Integracji. To wyjątkowe wydarzenie obfitowało w mnóstwo radości, uśmiechu oraz wspólnej zabawy, a piękna, słoneczna pogoda idealnie sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu. W ramach obchodów wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w wielu różnorodnych działaniach, które promowały współpracę i wzajemny szacunek.

        • INTEGRACJA  w edukacji wczesnoszkolnej
          • INTEGRACJA  w edukacji wczesnoszkolnej

          • Uczniowie klas 2a, 3b i 3c uczestniczyli w pełnej atrakcji 2 dniowej wycieczce integracyjno-edukacyjnej. Podczas wspólnego wyjazdu nie zabrakło aktywności ruchowych, zabaw integracyjnych oraz emocjonującej Szalonej Olimpiady Międzyklasowej. Dzieci uczyły się także zasad bezpiecznego zachowania, współpracy w grupie oraz radzenia sobie z emocjami związanymi z wygraną i przegraną.

          • Polak naprawdę ma essę!

          • Uczniowie klas 5c, 6b oraz 6c wzięli udział w trzeciej odsłonie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Polak ma essę!”, który pokazał, że język polski może być przestrzenią twórczego działania, współpracy i odkrywania własnych możliwości.

        • 📱👑 Kopciuszek w erze Internetu – teatralne przeżycia klasy 4b
          • 📱👑 Kopciuszek w erze Internetu – teatralne przeżycia klasy 4b

          • 🎭 Dzisiaj klasa 4b odwiedziła Teatr Capitol, gdzie obejrzała musical „Kopciuszek XXI wieku”. ✨ Była to współczesna interpretacja znanej baśni Braci Grimm, poruszająca tematy bliskie młodym ludziom, takie jak media społecznościowe 📱, popularność w Internecie 🌐, hejt 🚫 oraz relacje rówieśnicze 🤝.
             

          • Maja Płochocka i Agnieszka Romaniuk - kuratoryjny konkurs plastyczny - Polskie Noblistki

          • W minionym miesiącu Maja Płochocka uczennica klasy 7d zdobyła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Polskie noblistki - źródło inspiracji". Maja wykonała świetną karykaturę Wisławy Szymborskiej. W tym samym konkursie, ale w młodszej grupie wiekowej III miejsce zdobyła Agnieszka Romaniuk z klasy 6e tworząc pracę dotyczącą Marii Curie - Skłodowskiej.

          • „Trzymaj Formę!” w naszej szkole - zdrowe nawyki w kreatywnym wydaniu! 🌿

          • Uczniowie klas siódmych z zaangażowaniem uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Trzymaj Formę!”, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, świadomego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej. W ramach projektu młodzież przygotowała kreatywne, przestrzenne prace edukacyjne, które w atrakcyjny sposób pokazywały, jak dbać o zdrowie na co dzień. Była to świetna okazja do nauki, współpracy i rozwijania wyobraźni.
             

        • „Lekturowe szaleństwo” na języku polskim!
          • „Lekturowe szaleństwo” na języku polskim!

          • Na lekcjach języka polskiego realizujemy wyjątkowy projekt edukacyjny „Lekturowe szaleństwo”, którego celem jest pokazanie, że lektury szkolne mogą inspirować, bawić i rozwijać kreatywność uczniów. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem odkrywają świat literatury!

        • Dzień Pustej Klasy w klasach I–III
          • Dzień Pustej Klasy w klasach I–III

          • Sale lekcyjne opustoszały, a nauka przeniosła się na boisko szkolne i do pobliskiego parku. Uczniowie klas I–III naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Pustej Klasy – międzynarodowego święta, którego celem jest zachęcanie do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu oraz budowania bliskiej relacji z naturą.
             

        • Mistrz Krajobrazów Polski – konkurs geograficzny dla klas 5
          • Mistrz Krajobrazów Polski – konkurs geograficzny dla klas 5

          • 12 czerwca odbył się szkolny konkurs geograficzny „Mistrz Krajobrazów Polski”, w którym udział wzięli uczniowie klas piątych. Celem wydarzenia było utrwalenie wiedzy na temat krajobrazów Polski oraz rozwijanie zainteresowań geograficznych.

          • Dziękuje.My! 

          • 🌷 Klasa 4b składa serdeczne podziękowania Rodzicom za wsparcie, zaangażowanie i życzliwość okazywane przez cały rok szkolny. 💙

        • https://sp314.edupage.org/a/wydarzenia-klas-4-8?eqa=YmlkPWJsb2c4MCZ3aWQ9YmxvZzgwX0Jsb2dfMSZhaWRfYmxvZzgwX0Jsb2dfMT0xMDE%3D
          • 4 klasa oczami dzieci

          • 📖 🎒 Uczniowie klasy 4b spotkali się z młodszymi koleżankami i kolegami z klas 3a, 3b, 3c oraz 3d, aby podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką w klasie czwartej. Podczas spotkania opowiadali o realizowanych projektach, szkolnych przedmiotach oraz sposobach spędzania czasu podczas przerw. Mówili także o tym, jak organizują naukę, rozwijają swoje zainteresowania i godzą obowiązki szkolne z zajęciami dodatkowymi. 

        • Moc w drugim śniadaniu - podsumowanie projektu
          • Moc w drugim śniadaniu - podsumowanie projektu

          • W ramach Dnia Pustej Klasy podsumowaliśmy dziś projekt realizowany w klasach czwartych Moc w drugim śniadaniu. Była to doskonała okazja do wspólnej integracji oraz wymiany doświadczeń związanych ze zdrowym odżywianiem.