• I Praski Konkurs Szkół Podsatwowych z Pomocy Przedmedycznej

• 24.11.2019 11:26
      • Nasza szkoła bierze udział w programie praskim szkół podstawowych z pomocy przedmedycznej „Pięć złotych minut – z nami bezpieczniej”.
      • Nie wiesz, jak zachować się, będąc świadkiem zdarzenia, w którym są poszkodowani? Co zrobić kiedy jest silne krwawienie z przedramienia, a może jak pomóc osobie, która źle się poczuła? Uczniowie SP 314 o tym doskonale wiedzą! Przy wielkim wsparciu Rady Rodziców nasza szkołe realizuje projekt Mały Ratownik. Coroczne szkolenia teoretyczne i praktyczne z wykwalifikowaną kadrą ratowników dla wszystkich uczniów od klasy zero aż po klasę ósmą klasę dają wymierne osiągnięcia dzieciom. Zwiększona świadomość udzielania pomocy, przełamywanie barier międzyludzkich, poszerzona wiedza z zakresu pierwszej pomocy pozwoliła drużynie młodych ratowników naszej szkoły osiągnąć sukces podczas I Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej "Pięc złotych minut - z nami bezpieczniej", który odbył się dnia 22 listopada br. w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Siennickiej 40 w Warszawie.

Młodzi Ratownicy:

1. Bartosz Dąbrowski, kl. 6g
        2. Piotr Dziewulski, kl.6g
        3. Jakub Smoliński, kl. 6g

Opiekun drużyny E.Kucharska

Ratownicy mieli do wykonania zadania praktyczne na poszczególnych stacjach m.in. ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, unieruchomnie złamanej kończyny i założenie trójkątnej chusty, zatamowanie silnego krwawienia z przedramienia, resuscytacja krążeniowo - oddechowa przy użyciu BLS-AED, udrożenienie dróg oddechowym, w których znajduje się ciało obce, jak również napisanie testu sprawdzającego wiedzę uczestników. Jako opiekun drużyny gratuluję wszytskim uczestnikom oraz jestem dumną, że to co robimy przy pomocy Rady Rodziców w szkole ma sens. Młodzi ratownicy mieli satysfakcję, zajmując dobre miejsce w konkursie zaraz za podium :) ale największą satysfakcję, będą mieli bez wahania ratując czyjeś życie. W tym roku szkolnym rolę sędziego podczas zawodów pełniła p. M.Wojtaś.

Ewelina Kucharska