• Szkolenie ratownicze

• 17.04.2018 00:19
      • Prawie tysiąc uczniów wzięło udział w wykładach i praktycznych warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowanych w ramach programu szkolnego Mały Ratownik.

• Czy powszechne, dość ponure stwierdzenie, że "dzisiaj żyjemy w takich czasach, w których podczas upadku szybciej nam zrobią zdjęcie, niż wyciągną pomocną dłoń" odejdzie w zapomnienie? Jestem głęboko przekonana, że tak! Uczniowie naszej szkoły zostali przeszkoleni zarówno teoretycznie jak i praktycznie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem warsztatów było kształtowanie odpowiednich zachowań i postaw w sytuacji zagrożenia życia. Dzieci były bardzo zaangażowane podczas zajęć z ratownikami, z zaciekawieniem słuchały oraz z uwagą patrzyły na treningowe udzielanie pierwszej pomocy. Dodatkowo każde dziecko przećwiczyło układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Uczniowie sami wcielali się na zmianę w rolę ratownika i poszkodowanego. Ponadto przeprowadzili akcję resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomach, a także dowiedzieli się do czego służy i jak korzystać z automatycznego defibrylatora AED. Szkolenie praktyczne ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujęmy!

Następnym naszym działaniem jest udział w VII Praskim Konkursie Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej - "Pięć złotych minut", który odbedzie się 18 maja br.. W Konkursie udział weźmie aż trzydzieści drużyn, a naszą szkołę z dumą będą reprezentowali: Emilia Perlińska, Lena Wrutniak, Karol Senatorski (uczniowe klasy 6a).

Ewelina Kucharska