• Mistrz Pierwszej Pomocy

• 18.03.2018 18:04
      • W ramach programu Mały Ratownik zapraszam wszystkich chętnych uczniów klas 4-7 do udziału w konkursie fotograficzno - filmowym pt. Mistrz Pierwszej Pomocy.
      • Cele konkursu:

1. Zachęcenie do nauki i rozwijania swoich umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.
        2. Stwarzanie warunków do twórczego wykorzystania i utrwalania wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy przedmedycznej.
        3. Rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole.
        4. Nagranie amatorskich filmów instruktażowych z pierwszej pomocy.

Czas, miejsce, organizator:

Konkurs odbywa się od 12 marca do 19 kwietnia br. w ramach programu Mały Ratownik. Organizatorem konkursu jest Ewelina Kucharska.

Warunki uczestnictwa:

Filmy mogą być zgłaszane przez indywidualnych twórców oraz zespoły, składające się maksymalnie z pięciu osób. Warunkiem udziału jest dostarczenie filmu do 19 kwietnia br. do organizatora konkursu. Jeden autor może dostarczyć dowolną ilość filmów.

Tematyka i forma filmów:

Tematy filmów dotyczyć mają pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizatorowi zależy szczególnie na filmach będących zapisem odgrywanych scenek z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie scenki powinny być odgrywane na niby tak, aby nie narazić zdrowia i życia osób biorących udział w filmie. Do filmu można dołączyć zdjęcia.

Warunki techniczne:

Czas trwania filmu: maksymalnie 15 minut, łącznie z napisami. Film musi zawierać napisy początkowe i końcowe, w tym tytuł filmu. Organizator akceptuję różne formy dostarczenia filmów:

a) Osobiste doręczenie płyty CD lub DVD z filmami nagranymi w popularnych formatach umożliwiającym odtwarzanie z odtwarzacza DVD/DivX/Bluray (DVD,mpeg,avi,mp4). Płyty powinny być opisane (autor, tytuł). Na jednej płycie może być nagranych kilka filmów.

b) Umieszczenie plików na serwerze i przesłanie "adresu linku do ściągnięcia z serwera", po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów operacji z organizatorem.

Kwalifikacja i ocena filmów:

Między 19 a 22 kwietnia 2018r. Komisja Kwalifikacyjna dokona wyboru filmów konkursowych. Organizator powoła specjalistyczne Jury, które oceni zaprezentowane filmy i przyzna regulaminowe nagrody i wyróżnienia.

Nagrody:

Głównymi nagrodami będą nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród odbędzie się 24 kwietnia 2018r.

Postanowienia końcowe:

1. Do każdego filmu należy dołączyć osobną kartę z oświadczeniem autora o zgodzie osób występujących w filmie na jego prezntację w mediach (stronie szkoły, fb sportowy szkoły).
        2. Organizator zastrzega sobie prawo do wycofania filmu z konkursu z powodu jego wadliwej jakości technicznej, uniemożliwiającej projekcję.
        3. Nośniki z filmami na Konkurs będą zwracane autorom.
        4. Zgłoszenie filmu do konkursu oznacza zgodę na postanowienia niniejszego regulaminu.

Ewelina Kucharska