• Global Scholars 2015/2016, „Building Better cities- Budowanie lepszych miast”

• 08.01.2017 23:00
      • Od września 2015r przystąpiliśmy po raz trzeci do programu Global Scholars, pt. „Building Better cities - Budowanie lepszych miast”.
      • Tegorocznym tematem przewodnim jest budowa „lepszych miast” i utrzymanie ich w zgodzie z rozwojem zrównoważonym.

Celem programu jest połączenie uczniów na całym świecie poprzez bezpieczną platformę
        e-learningową: https://learn.globalcities.org, która ma rozwijać świadomość globalnego obywatelstwa. Uczniowie komunikują się tam w języku angielskim. Obecnie współpracujemy on-line z uczniami ze szkół w Atlancie, Broward, Lleida, Denver, Dubaju, Hyderabad, Istanbule, Dzakarcie, Londynie,
        Madrycie, Nowym Jorku, Filadelfii, Pradze, Taipei, Tbilisi, Tel Awiwie i Warszawie.

W trakcie zajęć, uczniowie korzystają z technologii informacyjno-komunikacyjnych, różnych aplikacji multimedialnych i  realizują następujące zagadnienia:

UNIT 1: Witamy w “ GLOBAL SCHOLARS”!
        UNIT 2: Dlaczego “rozwój zrównoważony” ?
        UNIT 3: Budynki- stosowanie odnawialnych źródeł energii.
        UNIT 4: Transport.
        UNIT 5: Projekt podsumowujący.

W tym roku szkolnym uczniowie dokonali już autoprezentacji w j.ang. na platformie e-learningowej, przedstawili miasto w którym mieszkają oraz miejsca gdzie lubią spędzać czas wolny, odpowiadali na posty rówieśników z innych krajów; grali w grę planszową pt. „Sustainability” (Rozwój Zrównoważony) polegającej na zakładaniu miast, domów, elektrowni etc. z wykorzystaniem  odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii; stworzyli filmik pt. „Who is a Global Scholar?” oraz tworzyli infografiki pt. „My city in 2050” w aplikacji Piktochart.

Wiele jeszcze wyzwań przed Nami

Joanna Barczuk