• Global Scholars 2014/2015, „Water - Wise Cities”

• 08.01.2017 23:13
      • Od października 2014r nasza Szkoła przystąpiła po raz drugi do programu Global Scholars, pt. „Water–Wise Cities”. Uczestniczą w nim uczniowie z klas 6-ych.
      • Jest to projekt międzynarodowy prowadzony przez fundacje Bloomberg Philantropies z siedzibą w Nowym Jorku. Tegorocznym tematem przewodnim jest woda, jej rola w kulturze miasta oraz kluczowe globalne obawy o stabilność środowiska. Uczniowie zbadają, w jaki sposób woda kształtuje krajobraz miasta; dowiedzą się, jak ich rola- jako mieszkańców miasta- wpływa na zużycie wody, odpadów i zanieczyszczeń, a także opracują plan działania w celu rozwiązania tych problemów w ich otoczeniu. Na bieżąco będą wymieniać informacje on-line z rówieśnikami w miastach na całym świecie. W naszej grupie do konwersacji on-line sa uczniowie z szkół w Delhi, Dżakarcie, Madrycie, Medelin, Moskwie, Bombaju, Nowym Jorku, Taipei, Tel-Awiwie i Warszawie.

Nasze projekty:
        2013-2014  My Meal Matters
        2014-2015  Water-Wise Cities

Uczniowie korzystają z technologii informacyjno-komunikacyjnych:
        • Laptopy
        • Kamera
        • Słuchawki

• Aparat fotograficzny
        • Liczne oprogramowania do tworzenia i przedstawiania prezentacji, komiksów, filmików, np. Prezi Creaza,Toondoo

Uczniowie komunikują się w języku angielskim za pomocą platformy e-learningowej:https://learn.globalcities.org z rówieśnikami na całym świecie.

Dzięki opcji „discussion” mają możliwość wymiany informacji, opinii, odczuć w sprawach dotyczących problemów globalnych, takich jak: zanieczyszczenia wody oraz kwestie żywieniowe.