• Global Scholars 2016/2017,  „Digital Cities Connect! – Miasta cyfrowe łączcie się!”
      • Global Scholars 2016/2017, „Digital Cities Connect! – Miasta cyfrowe łączcie się!”

• 08.01.2017 22:49
      • W roku szkolnym 2016-17 Program Global Scholars zatytułowany jest „Digital Cities Connect! – Miasta cyfrowe łączcie się!”.
      • Przeznaczony jest dla uczniów klas 6-ych. Czas trwania: koniec września 2016– czerwca 2017 roku.

W tym roku ponad 12.000 uczniów uczestniczy w projekcie. Pochodzą oni z 40 dużych miast rozsianych na 5 kontynentach, tym samym jest to inicjatywa o naprawdę globalnym zasięgu. Obecnie współpracujemy on-line z uczniami ze szkół w Broward, Madrycie, Nowym Jorku, Taipei, Barcelonie, Filadelfii, Bombaju, Londynie i Dar es Salaam.

W ramach programu uczniowie będą uczyć się jak Internet i inne technologie cyfrowe zmieniają nasz sposób komunikacji, jak wytwarzane są przedmioty oraz jak żyjemy i pracujemy. Temat ten pomoże uczniom zrozumieć, że choć żyją w różnych miastach są one połączone globalną siecią komunikacyjną i tym samym są w stanie podzielić się wiedzą nt. wyzwań stojących przed ich metropoliami. Będą pisać w j.angielskim, tworzyć filmy i korzystać z innych technologii a następnie dzielić się rezultatami z uczniami z całego świata za pośrednictwem stworzonej przez organizację Bloomberg Philatropies bezpiecznej, chronionej hasłem dostępu "e-klasy."

Uczniowie będą mieli okazję wzajemnego komentowania swoich działań. Taka koncepcja umożliwi im poznawanie nowych miast, krajów i kultur bezpośrednio od swoich rówieśników. Wzmocni to również ich umiejętności posługiwania się nowymi technologiami, komunikowania się w języku angielskim i zrozumienia różnych perspektyw widzenia świata.