• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Godzina dla wilka

• 28.12.2016 13:00
        • Godzina dla Ziemi WWF była w tym roku dedykowana wilkom. W naszej szkole uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami przeprowadzili akcję pod hasłem „ Dołącz do watahy. Zawyj dla wilka” w dniu 17 marca. Dowiedzieliśmy się, że konieczne jest silniejsze zaangażowanie w ochronę wilków. Mimo, że aktualnie podlegają one ścisłej ochronie, organizuje się ich nielegalny odstrzał, a rozwój siedlisk ludzkich ogranicza wilcze środowisko i powoduje wymieranie tego gatunku.
        • „Wiosno, wiosno ach to Ty”

• 27.12.2016 11:45
        • Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny stał się dla nas inspiracją do poszukiwania znaków jej nadejścia. Tak długo wyczekiwaliśmy tego momentu.

• Warsztaty przyrodnicze

• 27.12.2016 11:16
        • W tym roku szkolnym klasy pierwsze uczestniczą w spotkaniach z zakresu botaniki, zoologii i ekologii.
        • Lekcja przyrody z udziałem żywych sów

• 27.12.2016 11:00
        • 15 marca uczniowie klasy 1a, 1b, 1d, 2f, 3b i 3g uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych z udziałem żywych sów prowadzonych przez Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".