Sukcesy 314
Znakomity występ reprezentacji naszej szkoły w XII Ogólnopolskim Finale „Edukacja przez Szachy w Szkole”!
- 19.06.2026 15:53
We wtorek, 16 czerwca 2026 roku, w warszawskim Centralnym Ośrodku Sportu - Torwar odbył się XII Turniej Finałowy ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Wydarzenie to zgromadziło rekordową liczbę uczestników – na start zgłosiło się aż 927 młodych szachistów z klas I–III z całej Polski.
Szkoła Podstawowa nr 314 była reprezentowana przez 8-osobową grupę najmłodszych szachistów. Wszyscy nasi reprezentanci wykazali się ogromną walecznością, dojrzałością i skupieniem, dzielnie stawiając czoła wymagającym przeciwnikom przez wszystkie 7 rund turniejowych.
W tych prestiżowych zawodach nasze uczennice osiągnęły spektakularne sukcesy indywidualne:
Zofia Traczyk (klasy 2) zajęła znakomite 4. miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej dziewcząt, a w klasyfikacji projektu „Wars i Sawa grają w szachy” wywalczyła puchar za 3. miejsce!
Zofia Bilska również spisała się fantastycznie, stając na podium i zdobywając 3. miejsce w kategorii „Wars i Sawa grają w szachy”!
Jesteśmy niezwykle dumni z postawy całej naszej 8-osobowej ekipy. Udział w tak masowym turnieju był dla nich nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale też cennym doświadczeniem i sprawdzianem umiejętności logicznego myślenia.
Serdecznie gratulujemy Zosi Traczyk, Zosi Bilskiej oraz pozostałym zawodnikom naszej szkolnej drużyny za wspaniałą i pełną pasji walkę do samego końca. Życzymy dalszych sukcesów nad szachownicą!
Zapraszamy do galerii zdjęć
Marlena Braszkowska
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły