• Działo się, działo - co robił samorząd uczniowski w pierwszym semestrz

• 13.02.2023 14:58
          • Samorząd Uczniowski tworzy cała społeczność szkolna. W naszej szkole mamy wielu uczniów, którzy chcą działać i zmieniać świat wokół siebie. Zapraszamy do krótkiego podsumowania pracy samorządu w pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/23.
          • Naszą aktywność rozpoczęliśmy od listopadowych wyborów Szkolnej Rady Samorządu. Kampania wyborcza przebiegała pomysłowo, a wyniki głosowania wyłoniły 4 osoby z najwyższą liczbą głosów. Przewodniczącym został Ignacy z klasy 7b, zastępcą Marysia z klasy 7d, a członkami Cyprian z klasy 6b oraz Maja z klasy 4d.

Rada samorządu ochoczo zabrała się do pracy i w listopadzie pamiętaliśmy o Dniu Zdrowego Odżywiania, Tygodniu Edukacji Globalnej, Międzynarodowym Dniu Tolerancji, Dniu Życzliwości i Pozdrowień, Dniu Pluszowego Misia oraz Andrzejkach. Braliśmy również udział w Szkolnym Budżecie Obywatelskim, a także zachęcaliśmy nauczycieli do wstawiania pozytywnych uwag.

Grudzień był miesiącem bardzo intensywnych działań. Przygotowaliśmy kalendarz adwentowy. W dniu Mikołajek nasz przewodniczący wcielił się w rolę świętego i z pomocą śnieżynki i elfa obdarował cukierkami całą społeczność szkolną. Przygotowaliśmy nagranie życzeń świątecznych, w którym wzięli udział przedstawiciele każdego poziomu naszej szkoły-od zerówki aż do 8 klasy. Pamiętaliśmy również o Dniu bez wulgaryzmów.

W kolejny rok kalendarzowy wkroczyliśmy z nową energią i zachęcaliśmy uczniów do karnawałowo-walentynkowych dekoracji sal. Zorganizowaliśmy zabawy z okazji Dnia Łamigłówek i Zagadek.

W lutym pamiętaliśmy o Dniu Pozytywnego Myślenia, każdy mógł przekazać dobrą myśl drugiej osobie. Zorganizowaliśmy również szkolną dyskotekę, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. A w ostatnim tygodniu przed feriami obchodziliśmy karnawałowy tydzień mody. Każdy dzień miał inny temat: w poniedziałek królował jeans, we wtorek obowiązywał elegancki strój, środa była dniem dresowym, w czwartek rządziły piżamy, a w piątek roiło się od koloru czerwonego ze względu na walentynki. Z okazji tego ostatniego święta w szkole była poczta walentynkowa. A naszą pracę podsumowaliśmy na piątkowym apelu.

Całej społeczności szkolnej życzymy cudownych i przede wszystkich bezpiecznych ferii. Widzimy się już za dwa tygodnie.

Emilia Wereniewicz-Ezeibe