• Tydzień Samorządności

• 11.04.2022 20:25
          • „Ja tu prowadzę” czyli lekcja odwrócona z przymrużeniem oka 😊
            Prowadzenie lekcji przez uczniów uczy ich większego zaangażowania w proces uczenia się. Wyszukiwanie informacji, gromadzenie notatek, wymyślanie ciekawych punktów lekcji kształtują uczniów na wielu płaszczyznach...

• W dniach od 4 do 8 kwietnia br. nasi nauczyciele oddali uczniom [tylko na chwilę] swoje biurka podczas Tygodnia Samorządności, w którym to uczniowie mieli możliwość zaprezentowania siebie i swoich zdolności. Samodzielne wystąpienie to wielka chwila, która dodaje wielu punktów pewności siebie oraz wpływa na samoocenę jak również proces integracji całej klasy. Odpowiedni poziom zmotywowania z pewnością miał wpływ na ostateczny efekt w postaci osiągnięcia założonego celu, ale to pozytywna informacja zwrotna zarówno od nauczyciela jak i rówieśników miała o wiele większą moc niż cząstkowa ocena. Z relacji uczniów i nauczycieli wynika, że taki tydzień samorządności to wspaniałe doświadczenie, na które już czekają ponownie.

Zapraszamy do obejrzenia małych nauczycieli:

Ewelina Kucharska