• Spotkanie integracyjne rodzin ukraińskich

• 06.04.2022 17:21
          • Chcąc zintegrować uczniów i ich rodziny z Ukrainy w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, nasza szkoła zorganizowała spotkanie integracyjne, które odbyło się w piątek wieczorem dnia 1 kwietnia 2022 roku.

З метою інтеграції учнів та їхніх сімей з України у цей непростий для всіх нас час, наша школа організувала інтеграційну зустріч, яка відбулася у п’ятницю ввечері 1 квітня 2022 року.

• Celem spotkania było wzajemne poznanie się i wspólne spędzenie czasu. Nauczyciele SP 314 zaprezentowali różne sposoby integracji:

Метою зустрічі було познайомитися та провести час разом. Вчителі початкових класів 314
             представили різні способи інтеграції:

• Zajęcia plastyczne „Ptaki w gniazdach”.
            Xудожні заняття «Птахи в гніздах.
            • Praca techniką decoupage – podkładki pod kubek. Робота в техніці декупаж – шапочки.
            • Gry planszowe, które miały nie tylko rozrywkowy charakter ale i edukacyjny.
            Настільні ігри були не тільки розважальними, а й навчальними.
            • Zabawy z językiem polskim na wesoło. Веселі ігри з польською мовою.
            • Fotobudka, z której zdjęcia rozśmieszały i zapewniły pamiątkę. Фотобудка, фото з якої розсмішила людей та подарувала сувенір.
            • Zajęcia taneczne z GoNoodle. Заняття танцями з GoNoodle.
            • Gry i zabawy sportowe, które wspomagały rozwój poznawczy i społeczny pełniąc niezastąpioną rolę w zacieśnianiu relacji rówieśniczej. Спортивні ігри та заняття, які сприяли пізнавальному та соціальному розвитку, відіграючи незамінну роль у зміцненні стосунків з однолітками.

Rodzice mieli czas przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez ludzi dobrej woli w atmosferze przyjaźni poznać się i beztrosko porozmawiać. To był z pewnością bardzo udany wieczór.

Батьки мали час за кавою, чаєм та солодощами, приготованими людьми доброї волі
            в атмосфері дружби, щоб зустрітися та недбало поспілкуватися. Безперечно, це був дуже вдалий вечір.

Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, że możemy na siebie liczyć.

Дякуємо всім за безкорисливу допомогу, відкрите серце та доброту. Ми надзвичайно
            вдячні за кожен дар серця, який дає нам зрозуміти, що ми можемо розраховувати на себе.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji Запрошуємо переглянути репортаж про фільм

Ewelina Kucharska