• Uśmiechnięta SP 314

• 10.10.2021 20:20
          • W pierwszym tygodniu października br. w naszej szkole odbyła się akcja pt. Podziel się uśmiechem.  Zasada była bardzo prosta, ponieważ za każdy uśmiech dostawało się kolejny. Można było uśmiechać się w szkole, w domu lub przekazywać sobie uśmiech wirtualnie. Uśmiechów nie było końca. Uśmiechajmy się jak najwięcej, bo uśmiech jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem radości na całym świecie! A ponadto:

„Śmiech - to szczere królestwo człowieka. Człowiek potrzebuje śmiechu, by zachować zdrowie.”
            François Rabelais

• Dzięki śmianiu się, które towarzyszy nam od urodzenia, stajemy się szczęśliwsi, zapominamy o troskach dnia codziennego, żyjąc chwilą. Chwilą, która obfituje w radość. Śmiech i radość są nam bardzo potrzebne. Ponadto podczas śmiechu w organizmie zwiększa się wydzielanie endorfin, określanych jako hormony szczęścia. Śmiech działa relaksująco na nasz organizm i redukuje stres. Uśmiech zbliża ludzi, sprzyja pozyskiwaniu sympatii i jej odwzajemnianiu, odblokowuje emocje, poprawia nasze samopoczucie, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną człowieka.  Śmiech działa jak:

smileyGIMNASTYKA: kiedy się śmiejemy pracuje przepona, mięśnie pleców i brzucha, a także mięśnie twarzy.

smileyMASAŻ: tętnicy szyjnej, serca, śledziony, wątroby.

smileyJOGGING: śmiejąc się, nabieramy w płuca dużo powietrza, jak przy bieganiu.

smileyLEKARSTWO: osłabia dolegliwości astmy i migreny, łagodzi lub osłabia ból.

smileyKOSMETYK: śmiejąc się, dotleniasz organizm, dzięki czemu skóra staje się zaróżowiona i dotleniona.

Link do galerii

Ewelina Kucharska