• Z zajęć logopedycznych korzystają głównie dzieci z klasy 0, uczniowie klas I-IV oraz uczniowie mający zalecenia poradni psychologiczno-pedagogicznej.

          W wyniku przesiewowych badań logopedycznych oraz obserwacji logopedy i wychowawców, co roku, we wrześniu uczniowie kwalifikowani są do zajęć logopedycznych.
          Opieką logopedyczną objęci są uczniowie z dyslalią: seplenieniem, rotacyzmem, lambdacyzm, gammacyzmem, kappacyzmem oraz mową bezdźwięczną, jąkaniem, niedosłuchem, afazją. Poza logopedycznymi metodami wywołania i utrwalania głosek, w czasie zajęć wykorzystywane są ćwiczenia z Terapii Ręki, SI, terapii pedagogicznej i ćwiczenia relaksacyjne.
          Dzieci, w zależności od potrzeby, uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych. W zajęciach terapii logopedycznej często uczestniczą rodzice uczniów.

          W naszej szkole logopeda:

          1. Przeprowadza przesiewowe badania logopedyczne na terenie placówki.
          2. Prowadzi terapię indywidualną i grupową w formie otwartych zajęć logopedycznych.
          3. Prowadzi zakładkę Logopeda zawierającą informacje nt. działań logopedy i terapii logopedycznej.
          4. Bierze udział w zebraniach z rodzicami klas O-I, w czasie których przeprowadza mini wykłady m.in. nt.: Wpływ zaburzeń mowy na trudności szkolne, Jak pomóc dziecku z wadą wymowy w domu, jak z nim pracować, informuje rodziców o różnych wadach wymowy u dzieci i ich wpływie na wyniki w nauce oraz o roli współpracy ze specjalistami.
          5. Prowadzi indywidualne konsultacje z wychowawcami, z rodzicami, udziela porad.
          6. Prowadzi zajęcia w ramach organizowanych akcji, m.in. Międzynarodowego Dnia Kropki, Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
          7. Prowadzi zajęcia innowacji pedagogicznej Ruch, słuch, wzrok, mowa - podstawy uczenia się w klasie O.
          8. Organizuje Dzielnicowy Logopedyczny Konkurs Plastyczny Mój ulubiony wierszyk logopedyczny. Biorą w nim udział dzieci uczestniczące w zajęciach logopedycznych z dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Dzieci przygotowują prace plastyczne oraz wierszyki z głoskami, nad których utrwaleniem pracują z logopedą i rodzicem.
          9. Przygotowuje pomoce logopedyczne.
          10. Bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych.
          11. Prowadzi Grupę Wsparcia Zawodowego dla Logopedów dzielnicy Białołęka.