• Metoda Warnkego

• 25.01.2021 00:09
          • Metoda Warnkego skierowana jest do dzieci i osób dorosłych, u których występują trudności w zakresie prawidłowego czytania, pisania i mówienia. Korzystają z niej również osoby z zaburzeniami percepcji słuchowej, koncentracji uwagi, pamięci oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.
          • W tym roku szkolnym z pomocą urządzenia BrainBoy Universal będzie prowadzony trening funkcji podstawowych. Jest to profesjonalne narzędzie treningowe umożliwiające zmianę funkcji mózgu związanych z procesami koniecznymi do opanowania nauki czytania. Ma certyfikaty medyczne, więc każdy rodzic może mieć pewność, że będzie bezpieczne dla dziecka.

Trening ma na celu polepszenia funkcji centralnego przetwarzania, gdzie konieczna jest automatyzacja wielu różnych funkcji, takich jak:

• próg kolejności (wzrokowej i słuchowej);
            • słyszenie kierunkowe;
            • rozpoznawanie wzorców;
            • różnicowanie tonów;
            • koordynacja wzrokowo-motoryczna;
            • czas reakcji z wyborem.

Metoda Warnkego, dzięki kompleksowemu postępowaniu diagnostycznemu i indywidualnie dobranemu programowi treningowemu, pozwala na poprawienie:

• funkcjonowania w zakresie centralnego przetwarzania słuchowego, wzrokowego;
            • koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz słuchowo-ruchowej;
            • spostrzegania własnej motoryki i równowagi.

Więcej informacji na temat metody znajduje się na stronie: www.metodawarnkego.pl

Edyta Kwak