Sprawozdanie z VI Dzielnicowego Turnieju Szachowego „Skok po kategorię”
- 18.05.2022 09:43
14 maja 2022 roku w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie odbył się VI Dzielnicowy Turniej Szachowy dla Szkół Podstawowych „Skok po kategorię” pod honorowym patronatem Burmistrza Białołęki m.st. Warszawy.
Turniej podzielony był na trzy grupy wiekowe: klas I-III, klas IV-VI oraz klas VII-VIII. W turnieju klas I-III uczestniczyło - 16 zawodników, klas IV-VI - 10 zawodników, natomiast klas VII-VIII - 12 uczniów. Do turnieju zgłoszonych zostało sześć szkół z dzielnicy Białołęki.
Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:
W kategorii dziewcząt klas I-III
I miejsce – Alicja Wacko SP nr 342
II miejsce – Aleksandra Hałuszczak SP nr 257
III miejsce – Zuzanna Łapa SP nr 314
W kategorii chłopców klas I-III
I miejsce – Szymon Bieńkowski SP nr 314
II miejsce – Szymon Dąbek SP nr 355
III miejsce – Jakub Laskowski SP nr 257
W kategorii dziewcząt klas IV-VI
I miejsce – Sara Damętka SP nr 314
II miejsce – Patrycja Kuć SP nr 314
W kategorii chłopców klas IV-VI
I miejsce – Adam Romanowski SP nr 314
II miejsce – Jakub Czerwiński SP nr 154
III miejsce – Szymon Cieślak SP nr 342
W kategorii dziewcząt klas VII-VIII
I miejsce – Aniela Borucka SP nr 314
II miejsce – Aleksandra Młodecka SP nr 314
III miejsce – Magdalena Wróblewska SP nr 314
W kategorii chłopców klas VII-VIII
I miejsce – Mateusz Chrulski SP nr 314
II miejsce – Szymon Kieszkowski SP nr 314
III miejsce – Łukasz Głażewski SP nr 314
W Klasyfikacji Drużynowej (suma punktów sześciu najlepszych zawodników, po dwóch z każdej grupy wiekowej danej placówki) uplasowały się następujące szkoły:
I miejsce z sumą 23 pkt. – SP 314
II miejsce z sumą 14,5 pkt. – SP 314
III miejsce z sumą 7 pkt. – SP 366
Uczniowie, którzy zdobyli I, II, III miejsce otrzymali puchary, statuetki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Każdy zawodnik otrzymał dyplom za udział w turnieju.
W tym roku wielu uczniów wykonało „skok po kategorię”. Uczniowie którzy uzyskali normy na V i IV kategorię:
Szymon Dąbek – IV kat.
Igor Morga – IV kat.
Piotr Dziewulski – V kat.
Zofia Wacko – V kat.
Aleksandra Hałuszczak – V kat.
Vasylisa Humak – V kat.
Zuzanna Łapa - V kat.
Jakub Laskowski – V kat.
Krzysztof Jaworski – V kat.
Aleksandra Hałuszczak – V kat.
Alicja Wacko – V kat.
Wojciech Wróblewski - V kat.
Wojciech Łapa – V kat.
Szymon Cieślak – V kat.
Dokładne wyniki klasyfikacji zawodników znajdują się na stronach:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5656418024685568
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5149374989467648
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5093468071264256
Cały Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia naszych sponsorów:
- Burmistrza Dzielnicy Białołęki m.st. Warszawy.
- Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 314 im. Przyjaciół Ziemi
- Szkoły Podstawowej Nr 314 im. Przyjaciół Ziemi
Wszystkim gorąco dziękujemy!!!
Marlena Grzymkowska
koordynator
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły