• Wyniki konkursu fotograficznego

• Pragniemy przedstawić wyniki konkursu fotograficznego pt.: "Miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnością" zorganizowanego przez nauczycieli wspierających.

1 miejsca zajęli:

Oliwia Krzemińska z klas 1A

Stanisław Sulisz z klasy 7C

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za kreatywne podejście!

Zespół wspierający

• Natalka Wyrobek - kwiecień 2023

• To już przedostatnia wystawa w tym roku... swoje prace prezentuje uczennica klasy czwartej - Natalka Wyrobek. Inspiracją były postacie ze znanych gier komputerowych.
        • Spotkania z przedszkolakami

• W dniach 8 i 9 maja  odwiedziły naszą szkołę dzieci z Przedszkola nr 64.

Przedszkolaki poznały  szkołę,  różne pomieszczenia (sala lekcyjna, biblioteka, sklepik, sala gimnastyczna, stołówka) oraz  szkolną świetlicę. Dzieci zostały uroczyście powitane przez koleżanki i kolegów z trzeciej klasy.  Otrzymały list od uczniowskiej społeczności.  Odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których dzieci posadziły kwiaty. To był dzień pełen wrażeń!

Do zobaczenia pierwszego września!

Ilona Drop

Justyna Kosińska

• Dzień otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych

• Szanowni Państwo,

30 maja odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców i warsztaty edukacyjne dla przyszłych uczniów klas I.  Serdecznie zapraszamy do stołówki szkolnej o godzinie 17.30. Po krótkim spotkaniu z dyrekcją szkoły odbędą się warsztaty dla dzieci.

• ,,Ratujemy i Uczymy Ratować” -  w klasach I - III
          • ,,Ratujemy i Uczymy Ratować” - w klasach I - III

• Co u nas słuchać?
            Szkolimy się 🙂

Każdy może ratować życie - ważne by wiedział jak - dlatego cykliczne spotkania, ćwiczenia praktyczne oraz wiedza powtarzana mogą sprawić różnicę.
            Z inicjatywy Wiceburmistrz dzielnicy Białołęka Pani Izabeli Ziątek, odbyło się szkolenie dla nauczycieli wszystkich białołęckich szkół, prowadzone przez Fundację WOŚP pt. ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”. Swoją obecnością zaszczycił nas sam Jurek Owsiak, który od dawna zwraca uwagę na problem szerzenia wiedzy na temat pierwszej pomocy w szkołach.

• Święto Szkoły

• ​​​​​​​Czwartek 27 kwietnia był wyjątkowym dniem dla całej społeczności szkolnej.  Nasza szkoła obchodziła swoje 39 urodziny. Z tej okazji gościliśmy znakomitych gości: Panią Izabelę Ziątek-Wiceburmistrz dzielnicy Białołęka oraz Panie Urszulę Kamionowską i Dianę Madziar z Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Biało​​​​​​łęki.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Uczniowie, przy wsparciu nauczycieli, przygotowali bogaty program obchodów.

W ramach Święta Szkoły w klasach I-III zostały przeprowadzone liczne działania promujące tematykę ekologiczną – Tarchomińska Wiosna Ekologiczna.

Towarzyszył nam zielony i niebieski kolor, tworzyliśmy ekologiczne litery. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne oraz poznawali teksty o tematyce ekologicznej, które stały się podstawą do rozmów oraz wyciągania wniosków. Uczyli się piosenki pt. „Moja Planeta Ziemia”. Odbyła się prezentacja dla uczniów w ramach akcji Godzina dla Ziemi.

Klasy 3 pisały życzenia skierowane do Ziemi.

Klasy 4 zadbały o zdrowy posiłek i poczęstowały innych przepysznymi kanapkami i sałatkami.

Klasy 5 zadbały o ekologiczny pokaz mody.

Klasy 6 przygotowały plakaty zachęcające do dbania o naszą wspólną planetę.

Klasy 7 zaprezentowały projekt "Wszystkie drogi prowadzą na Białołękę". Dzięki działaniom siódmoklasistów mogliśmy odkryć ciekawe miejsca w naszej dzielnicy, a także zapoznać się z historycznymi ciekawostkami.

Natomiast 8 klasy przygotowały kącik malowania twarzy oraz zadbały o aktywne, taneczne przerwy.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za ogromny wkład w przygotowanie obchodów święta szkoły.

Uczniowie i Pracownicy SP 314

• Podziel się rośliną - to akcja w naszej szkole.

• Celem zbiórki jest zgromadzenie roślin, cebulek, nasion, sadzonek kwiatów, warzyw, truskawek i ziół do szkolnego ogrodu.

Zbiórka odbędzie się w dniach 15 - 16 maja. Proszę o zostawienie roślin w szkole głównej lub w rękawie do wyznaczonych pudełek.

Wystarczy podarować jedną roślinę, by wesprzeć naszą szkolną inicjatywę. Nauka idzie w ogród!

Justyna Kosińska

• ECOKONKURS do 14 maja!!!

• Ekologiczny konkurs charytatywny dla uczniów placówek oświatowych
            Drodzy Rodzice i Uczniowie SKW zachęca do udziału w zbiórce

Wiosna to czas porządków w naszych domach:) szafach:)
        • AKCJA ŻONKILE

• Uczniowie i wychowawcy naszej szkoły kolejny raz przyłączyli się do akcji organizowanej przez Muzeum Polin.
        • Dzień Ziemi

• W ramach obchodów Dnia Ziemi nasi szkolni wolontariusze wraz z mieszkańcami i innymi wolontariuszami z Białołęckich szkół posadzili ok. 700 drzew na terenie Choszczówki .
        • Wyniki dzielnicowego konkursu "Zabawka lub gra z surowców wtórnych"

• Jak co roku z okazji obchodów święta "Dnia ziemi" zorganizowany został, przez naszą szkołę, ekologiczny konkurs na zabawkę lub grę z surowców wtórnych. Mam przyjemność zaprezentować Państwu laureatów i ich prace.

Wyniki dzielnicowego konkursu "Zabawka lub gra z surowców wtórnych"

klasy I-III

I.   miejsce Stanisław Sitkowski SP. nr 257

II.  miejsce Oliwka Krzemińska SP. nr 314

III. miejsce Maria Papis SP. nr 314

wyr. Klaudia Kubś SP.nr 355

wyr. Jurek Niemojewski SP. nr 257

wyr. Kaja Zhiznevska SP. 314 nr

klasy IV- VIII

I.   miejsce Mikołaj Janiszewski SP. nr 355

II.  miejsce Halina Kamińska SP. nr 314

III. miejsce Inga Zhiznevska SP. nr 314

wyr. Zofia Filipek SP. nr 355

Serdecznie gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 kwietnia o godz. 10.45 na dużej sali gimnastycznej, podczas organizacji obchodów związanych ze świętem szkoły.