• Scenki z lektury „Akademia pana Kleksa” J. Brzechwy

• 26.10.2022 22:12
      • Na zajęciach dodatkowych z języka polskiego uczniowie kl. 4e przygotowywali scenki z lektury ,,Akademia pana Kleksa’’ J. Brzechwy. Pracowali pod kierunkiem nauczycielki- pani Agnieszki Rowińskiej. Do tego projektu wybrali najciekawsze fragmenty książki.
      • Przygotowania zaczęliśmy od dobrania się w grupy. Następnie losowaliśmy zadania: Wizyta doktora Paj-Chi-Wo na dworze królewskim; Pan Kleks odczytuje sny z lusterek uczniów; Lekcja kleksografii; Pan Kleks gotuje smaczną potrawę. Potem wybieraliśmy sobie role i pisaliśmy wspólnie scenariusze. Niektóre grupy spotkały się nawet po lekcjach, żeby dopracować szczegóły. Zanim zaczęliśmy uczyć się ról, pani sprawdziła i poprawiła nasze scenariusze. Kolejnym etapem przygotowań były próby. Pracowaliśmy nad ładną wymową i ruchem scenicznym Każdy z nas zadbał o odpowiedni strój i rekwizyty. Staraliśmy się stworzyć elementy scenografii. Cieszymy się, że w naszej szkole znajdują się przedmioty z projektu Laboratoria Przyszłości- mogliśmy wykorzystać: stolnicę, wałki, miski, tarki, łyżki. Dzięki temu mieliśmy profesjonalną kuchnię. 17 października 2022 r. przyszedł czas na zaprezentowanie efektów naszej pracy. Przed lekcją przygotowaliśmy salę. Musieliśmy też się przebrać. Byliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ zaprosiliśmy gościa specjalnego – naszą wychowawczynię z klas 1-3- panią wicedyrektor Edytę Kwak. Moim zdaniem świetnie sobie poradziliśmy. Mimo lekkiej tremy nikt nie zapomniał tekstu. Z uwagą oglądaliśmy, co przygotowały kolejne grupy. Na koniec panie nagrodziły nas gromkimi brawami. Po przedstawieniu pani od języka polskiego poprosiła nas o podsumowanie. Przypomnieliśmy sobie przygotowania. Pani pytała też o trudności i o to, co nam się najbardziej podobało. Powiedziała, że bardzo dobrze poradziliśmy sobie z tym zadaniem i jest z nas dumna.

Wojciech Frużyński kl. 4e