• Spotkanie 17-18 pazdz Erasmus+

• 05.01.2017 15:17
      • W dniach 18-19 października 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 314 w Warszawie zostało zorganizowane 1-sze Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w ramach projektu Erasmus+ „ Mind the SPORT ” - „ Ruszaj się z głową ”. W rozmowach wzięli udział nauczyciele z Portugalii, Turcji oraz Polski.

• Celem spotkania było było przygotowanie do pracy projektowej na cały rok szkolny 2016/2017. Podczas spotkania przeanalizowano zaplanowane działania projektowe na pierwszy rok pracy, zweryfikowano plan pracy, omówiono metodologię jaka zostanie zastosowana w działaniach projektowych oraz rozpowszechnianie i wykorzystanie rezultatów. Nauczyciele wymienili doświadczenia związane ze stosowaniem różnych metod nauczania, zaprezentowali swoje szkoły. Nauczyciele szkoły polskiej przedstawili możliwości związane z wprowadzaniem elementów  programu  Move to Learn oraz metod W. Sherborne w celu pobudzenia rozwoju psychoruchowego uczniów w działaniach projektowych, a także wykorzystanie TIK w sporcie. Omówiono i zaplanowano kolejne spotkanie, które odbędzie się już w listopadzie bieżącego roku w naszej szkole.

Nasi Partnerzy zostali powitani w Szkole piosenką przygotowaną przez przez uczniów klasy 3g , zwiedzali również szkołę, klasy i rozmawiali z uczniami. Podczas drugiego dnia wizyty mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych przeprowadzonych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 314 oraz uczniów klasy 5a w ramach Europejskiego Dnia Dobrego Jedzenia. Wspólnie przygotowywali zdrowe sałatki i desery. Uczniowie mieli wspaniałą okazję do ćwiczenia kompetencji językowych podczas rozmów z Gośćmi. Kolejnym punktem wizyty była obserwacja naszych uczniów podczas lekcji W-F. Partnerzy z Portugalii oraz Turcji z chęcią włączyli się do gry w siatkówkę oraz treningu koszykówki.

Joanna Przemieniecka