• Erasmus+/MindTheSPORT/ Zadanie-Aplikacje

• 16.09.2017 21:22
      • Pochwal się swoją aktywnością fizyczną!
      • Drogie dzieci,

Międzynarodowy Projekt Erasmus + „Mind the Sport – Ruszaj się z głową", przygotował dla Was dodatkowe działania. Celem zadań jest pokazanie wszystkim, że szkoła oprócz obowiązkiem może być również przyjemnością, która pozytywnie wpływa na harmonijny rozwój człowieka.

ZADANIE 1

- Zaplanuj wybraną aktywność fizyczną w dogodnym dla Ciebie czasie. Możesz zabrać ze sobą rodzinę, przyjaciół, a nawet swojego pupila. Nie zapomnij telefonu!

- Włącz sportową aplikację Endomondo. Wybierz trening – dyscyplinę – START. Możesz biegać, pływać, skakać, jeździć na rowerze/hulajnodze, grać w badmintona, ćwiczyć aerobik i wiele innych sportów uprawiać. W trakcie aktywności masz możliwość śledzić swoje biegi, przejażdżki, spacery. Po skończonym wysiłku aplikacja udostępni Tobie statystyki np. tempo biegu, spalone kalorie. W historii treningu obejrzysz je wszystkie. Pochwal się swoim znajomym, możesz udostępnić swój trening, niech inni widzą, że nie siedzisz biernie przed komputerem. Wymieniaj się sportowym doświadczeniem, a po zakończonym treningu zrób krótki opis i pochwal się w szkole rówieśnikom i nauczycielom!

ZADANIE 2

- Pamiętasz co wczoraj jadłeś? Świadomie wybierasz produkty, które są Twoim paliwem? Jeśli nie to koniecznie korzystaj z MyFitnessPal. Dzięki tej aplikacji, zapiszesz wszystkie składniki, które pochłonął Twój żołądek.  W zamian dostaniesz wyliczenie ile to wszystko ma kalorii, węglowodanów, tłuszczu, białka, a nawet witamin. Co więcej, sam możesz stworzyć potrawy i umieścić je na koncie. Niech znajomi widzą jak zdrowo się odżywiasz, a aplikacja przedstawi graficznie kalorie z rozbiciem na śniadanie, obiad, kolacje i przekąski.

ZADANIE 3

- Pochwal się swoją aktywnością fizyczną! Wydrukuj swoją historie treningów, zrób wykres w Excelu spalonych kalorii, a korzystając ze Scribble Maps nanieś trasę aktywności na mapę. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od Twojej kreatywności. Pochwal się na kartce formatu A4 😊

Nie czekaj! Bądź aktywny już dzisiaj!

Termin zadania do 31.10.2017’

Pracę przynosimy do pani Eweliny Kucharskiej oraz Joanny Przemienieckiej 😊

Praca wykonana przez p.Ewelinę Kucharską, może Was, Drodzy Uczniowie zainspiruje do działania!