• Spotkanie z Józefem Łuszczkiem

• 11.06.2017 22:54
      • 6 czerwca, w ramach spotkania Szklanka Mleka w Szkole – Inwestycja w Przyszłość, Spotkania z ciekawymi ludźmi – sportowcy” oraz projektu Erasmus+, „Mind the Sport – Ruszaj się z głową” odbyło się spotkanie z Józefem Łuszczkiem – niekwestionowanym „królem” tras biegowych Mistrzostw Świata FIS 1978r. w fińskim Lahti.
      • Józef Łuszczek opowiedział o swojej przygodzie ze sportem, najpierw w 1979r. sięgnął po brązowy medal w biegu na 30km, w którym pokonało go tylko dwóch narciarzy ZSRR, potem w biegu na 15km, spełnił swoje marzenia i zdobył złoty medal. Mistrz Świata 36. razy zdobywał złote medale Mistrzostw Polski i dwa razy startował w Zimowych Igrzyskach (1980 – Lake Placid, 1984 – Sarajewo). W 1978r. został również najlepszym sportowcem w prestiżowym Plebiscycie Przeglądu Sportowego oraz w 2009 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zimą na nartach i podczas treningów latem pokonał ok. 150 000 kilometrów. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego z udziałem najlepszego biegacza w dotychczasowej historii polskich nart.

W spotkaniu brali udział również: wybitny trener TS Wisła Zakopane – Józef Jarząbek oraz podopieczni, młodzi skoczkowie: Paweł Chyc, Mikołaj Serwatowicz, Stanisław Wiercioch. Reprezentanci opowiedzieli o swoim klubie, udostępnili profesjonalny sprzęt (narty biegowe, narty do skoków) oraz najciekawszy punkt spotkania dla uczniów – przeprowadzili specjalistyczną rozgrzewkę i poprowadzili trening skoków narciarskich z udziałem naszych uczniów. Trener był pozytywnie zaskoczony poziomem sprawności naszych uczniów, którzy wykonywali przewroty w przód/ w tył, wychwyty a nawet z asekuracją fiflaki, salta!

Ewelina Kucharska

Link do galerii